Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

GLF-925 – nowy produkt dla szczelnych okien od Induline

Red.: |Data publikacji:

Niemiecki producent chemii budowlanej Remmers stworzył Induline GLF-925 – wypełniacz do uszczelniania ościeżnic skrzydeł i listew przyszybowych.

Induline GLF-925 jest uniwersalnym wypełniaczem silikonowym wyposażonym w system sieciowania alkoksy, przeznaczonym do uszczelniania wręgu ram skrzydeł okiennych i drzwiowych oraz listew przyszybowych.
Zastosowany we wręgu ramy wydatnie zmniejsza straty ciepła i poprawia ogólną szczelności ramy (zgodnie z instrukcją IVD nr 10).

Wypełniacz zapobiega skraplaniu się pary wodnej na wskutek przedostawania się ciepłego powietrza, chroniąc w ten sposób przed gromadzeniem się we wrębie szybowym kondensatu, który nie odprowadzony może prowadzić do uszkodzenia powłoki lakierowej i zmian wymiarowych drewnianych skrzydeł okiennych. Induline GLF-925 po usieciowaniu jest materiałem trwale elastycznym, nie wchodzącym w reakcję z uszczelnieniem krawędzi pakietu szybowego i szkłem laminowanym. Zgodnie z normą DIN 52452 część 4 wykazuje się właściwą tolerancją dla powłok malarsko- lakierniczych.

Ten produkt charakteryzuje się również optymalną przyczepnością w porównaniu z konwencjonalnymi uszczelniaczami do szyb, co sprawia, że odklejenie listew przyszybowych podczas wymiany szyby lub prac naprawczych nie sprawia najmniejszych problemów. Wypełniacz jest łatwy w użyciu i przyjazny w aplikacji oraz dostępny jest w ciemno-szarym odcieniu, kolorystycznie dopasowanym do koloru zespolenia krawędzi pakietu szybowego.

Cechy wyróżniające:
• Łatwe stosowanie
• Poprawia szczelność ramy
• Zmniejsza straty ciepła dzięki uszczelnieniu podstawy wręgu
• Zapobiega tworzeniu się kondensatu powstającego
wskutek napływu ciepłego powietrza i chroni przed wilgocią u podstawy wręgu
• Zoptymalizowany profil przyczepnościowy do łatwego usuwania listew przyszybowych
• Kolorystycznie dopasowany do zespolenia krawędzi
• Dostępne w rękawach o poj. 600 ml

1