Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Holandia poszukuje polskich producentów ościeżnic

Red.: |Data publikacji:

W 2020 r. liczba ludności Holandii wzrosła o 63 tys i obecnie w kraju mieszka około 17 mln osób. Jednocześnie szacuje się, że w roku 2038 liczba ludności wzrośnie do 19 milionów. Nowi obywatele to nowe wyzwania dla rynku budowlanego. Jak pokazują badania, w najbliższych latach w Holandii trzeba będzie wybudować ponad 300 tys. nowych domów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na przystępne cenowo mieszkania, dostawcy różnych wyrobów holenderskiego sektora budowlanego nie wyrabiają się z zamówieniami, a sprostanie corocznym planom odbiorów mieszkań nastręcza wykonawcom trudności.

Terminy odbiorów mieszkań oraz skrócenie czasu trwania robót budowlanych to tylko niektóre z wyzwań stojących przed holenderskim sektorem budowlanym.

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku holenderskiego na między innymi ościeżnice okienne, terminy realizacji zamówień są często dłuższe niż chcieliby tego klienci. By móc terminowo dokonywać odbiorów nowych budynków, terminy dostaw różnych komponentów budowlanych muszą być możliwie jak najkrótsze. To właśnie ten czynnik może być decydującym czynnikiem przy wyborze dostawcy. Dlatego też rynek holenderski stale poszukuje możliwości, aby osiągnąć jak najkrótsze czasy dostaw.

Zdolności produkcyjne w tym sektorze mogą być zwiększane częściowo także dzięki wejściu na rynek firm polskich, które zaoferują korzystne warunki produkcji i dostaw różnych komponentów budowlanych dla holenderskiego sektora budowlanego.

Wiadomym jest, że producenci w Polsce są w stanie wykonywać zamówienia z krótkimi terminami realizacji m.in. dzięki dużym zdolnościom produkcyjnym, wiedzy technicznej i wieloletniemu doświadczeniu.

Wielkie możliwości w branży ościeżnic do stolarki budowlanej dla rynku holenderskiego

Jak pisaliśmy wyżej, rynek holenderski oferuje duże możliwości dla polskich producentów w sektorze budowlanym. Dotyczy to w szczególności dostaw w pełni zmontowanych ościeżnic okiennych.

Ważnym elementem ościeżnicy okiennej jest próg ościeżnicy, który musi spełniać specyficzne wymagania stawiane przez rynek holenderski. Holenderska wersja konstrukcji progu ościeżnicy różni się bowiem od wersji stosowanych w innych krajach. Ponadto istnieją wymagania w zakresie wysokiej izolacyjności, odporności na promieniowanie UV i luksusowego wyglądu. A zatem wybór właściwego dostawcy tego konkretnego komponentu może stanowić wartość dodaną do ościeżnicy okiennej jako całości.

Jednym z takich producentów/dostawców jest holenderska firma BUVA, posiadająca 75-letnie doświadczenie jako dostawca dla sektora budowlanego. Jej produkty są opracowywane i testowane we własnym zakładzie, a następnie dostarczane do wielu podmiotów na rynku.

Przykładem może być próg ościeżnicy IsoStone® i słynne okucie drzwiowe Kronos, które osiągnęło maksymalny wynik w testach jakości Stowarzyszenia SKG, uzyskało policyjny znak jakości i certyfikat bezpiecznego mieszkania. Uzyskanie tego ostatniego certyfikatu stanowi minimalny wymóg dla zapewnienia bezpiecznego zabezpieczenia domu.

Patrick Berkhout, kierownik ds. eksportu w BUVA:

Rozwiązania logistyczne zapewniają naszym partnerom optymalną obsługę, co stanowi istotną część łańcucha współpracy. Przed każdym z partnerów stoją inne wyzwania, którym wspólnie stawiamy czoła, by w ten sposób osiągnąć optymalny wynik i odnieść sukces.

Ościeżnica i próg ościeżnicy

Ościeżnice okienne są elementem przyciągającym uwagę w każdym budynku w Holandii niezależnie od tego, czy mowa o tradycyjnym budynku z lat 30-tych ubiegłego wieku czy też o nowoczesnej architekturze. Producenci ram okiennych z tworzyw sztucznych są w stanie doskonale sprostać wymogom estetycznym dzięki seriom profili opracowanych specjalnie dla Holandii.

Próg ościeżnicy jest istotną częścią ościeżnicy. Może wykreować pożądany efekt końcowy lub go zepsuć. Materiał musi mieć naturalny wygląd, musi być lekki, mocny i łatwy w obróbce.

Specjalnie dla rynku tworzyw sztucznych BUVA opracowała wytrzymałe progi o właściwościach izolacyjnych z lekkiego kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym. Progi te, funkcjonujące pod wspomnianą już nazwą handlową Isostone®, spełniają wszystkie wymagania i mogą być stosowane we wszystkich wiodących systemach stolarki PVC (domy systemowe).

Jaki będzie następny krok na rynku holenderskim?

Wysoka jakość, dobra obsługa, krótkie terminy realizacji zamówień, ceny zgodne z poziomem cen na rynku i partner na rynku holenderskim – to kluczowe pojęcia, które mają obecnie znaczenie.

Rynek holenderski chętnie nawiązywać będzie kontakty z producentami, którzy zechcą zostać partnerami firm holenderskich i zechcą przekraczać wyznaczone cele. BUVA posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z zagranicznymi partnerami w zakresie rozwiązań na różnych rynkach, a w szczególności na runku Holandii.

Nadszedł właściwy czas, aby wykorzystać szanse i wejść na rynek holenderski.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

1