Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Systemy do drzwi przesuwnych

Red.: |Data publikacji:

Modułowa konstrukcja systemu HELM Modul.Konzept dla drzwi przesuwnych z drewna i szkła spełnia rosnące wymagania w zakresie indywidualnej aranżacji wnętrz i zapewnienia maksymalnego komfortu. Dzięki doskonale dopasowanym komponentom przemyślany system okuć oferuje liczne rozwiązania przesuwne nawet w trudnych warunkach montażowych i ograniczonej przestrzeni aranżacyjnej.

Większa przejrzystość i doświetlenie są prawie niemożliwe

Do lekkich wewnętrznych drzwi przesuwnych o masie skrzydła do 80 kg stosowany jest Modul.Konzept 80; do cięższych drzwi o masie skrzydła od 80 do 140 kg Modul.Konzept 140, który częściowo nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Ze względu na identyczną konstrukcję obu systemów, wiele dodatkowych elementów (np. maskownice, profile dystansowe) może być stosowanych uniwersalnie w obu systemach.

Wprowadzane innowacje lub uzupełnienia produktowe gwarantują  zawsze bezproblemową integrację z istniejącą rodziną systemów przesuwnych HELM Modul.Konzept.

 System teleskopowy: nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni
Okucia teleskopowe HELM Modul.Konzept są optymalnym rozwiązaniem dla elastycznego kształtowania dużych pomieszczeń -oferują one możliwość realizacji systemów dwu- i trójskrzydłowych o szerokości do sześciu metrów na stronę. W przypadku systemu dwuczęściowego można uzyskać całkowitą szerokość  nawet do dwunastu metrów – idealną do stałego lub tymczasowego dzielenia dużych pomieszczeń lub powierzchni.

System teleskopowy posiada adaptery skrzydeł drzwiowych do szkła, metalu i drewna i jest dostępny w wykonaniu z efektem stali nierdzewnej lub EV1. Przy łączeniu ze szkłem możliwe jest zastosowanie części stałej przeszklenia.

Dzięki specjalnie opracowanej technologii teleskopowej obsługa jest prosta, ergonomiczna i płynna – nawet przy bardzo dużych systemach przesuwnych. Dla maksymalnego komfortu można opcjonalnie zastosować amortyzator HELM SmartStop, który jest niewidocznie wkomponowany w szynie jezdnej. Podczas zamykania delikatnie spowalnia on drzwi przesuwne, powoli pozycjonuje je w ich ostateczne położenie i pewnie stabilizuje  pozycję koncową.

Doskonale dopasowane do systemu okuć klamki  i uchwyty KWS zapewniają harmonijny i spójny efekt  systemu przesuwnego i są dopełnieniem jego wysokiej estetyki.

1