Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

GEZE: Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Red.: |Data publikacji:

Produkty GEZE od lat są znane i rozpoznawane na rynku polskim oraz chętnie stosowane w różnego rodzaju obiektach. Oczywiście sztandarową grupą są samozamykacze do drzwi, które występują w wielu wariantach i z szerokimi możliwościami ich montażu. Kolejne grupy produktowe to dobrze znane automatyczne systemy drzwi rozwiernych, przesuwnych, jak również drzwi karuzelowe. Firma specjalizuje się także w siłownikach i okuciach okiennych, które z powodzeniem są wykorzystywane w systemach kluczowych producentów stolarki okiennej i systemów aluminiowych.

Geze wygoda i bezpieczeństwo

Jednak same produkty to tylko część sukcesu firmy. GEZE w swojej codziennej pracy kładzie duży nacisk nie tylko na ciągłe ich doskonalenie, ale także na wsparcie w obszarze opracowania kompleksowych rozwiązań. Obecne wymagania dotyczące drzwi i okien są bardzo wysokie – przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych, punktach hotelarskich i gastronomicznych oraz w szpitalach i przychodniach. Projektując budynek należy znać wiele norm i przepisów, które muszą być spełnione dla przyszłego bezpieczeństwa ich użytkowników. Drzwi są też często wizytówką danego obiektu, a dobrze zaprojektowany inteligentny system sterowania drzwiami i oknami może zadbać o odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach oraz obniżać koszty zużycia energii.

Rozwiązania GEZE spełniają najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i wzornictwa.

To właśnie dlatego profesjonalnie przygotowany Dział Projektowy oraz Dział Techniczny GEZE wspomaga architektów, projektantów, generalnych wykonawców oraz inwestorów na wszystkich etapach realizacji tego typu projektów. Wykwalifikowani pracownicy firmy dostarczają szczegółowych informacji o dostępnych rozwiązaniach funkcjonalnych i produktach firmy, a także pomagają przy specyfikacjach i doborach do opisów technicznych, przygotowaniu rysunków CAD i BIM. W swojej pracy korzystają z wieloletniego doświadczenia, a także szerokiej znajomości norm i wymogów dotyczących proponowanych rozwiązań. Ich celem jest tak zaproponować możliwe rozwiązania i zaprojektować je, aby właściciele i administratorzy obiektów, mogli w przyszłości z czystym sumieniem obsługiwać użytkowników swojego budynku – przyjmować interesantów, gości, pacjentów czy pracowników, zapewnić im bezpieczeństwo oraz dbać o ich komfort.

Rozwiązania muszą zapewniać szybkie i bezkolizyjne wejście do wnętrza obiektu, usprawniać komunikację, ale również być niezawodne w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych. Z jednej strony powinny być wręcz niezauważalne dla użytkownika, ale jednocześnie spełniać wymogi wyjść ewakuacyjnych w razie potrzeby. Zatem już na etapie projektu bardzo ważne jest przeanalizowanie wymagań pod względem funkcjonalności, przepustowości, estetyki, a także bezpieczeństwa użytkowania takich drzwi. Inaczej będzie to w przypadku reprezentacyjnych drzwi wejściowych o dużym natężeniu ruchu, a zupełnie inaczej przy drzwiach do biur, sal operacyjnych, czy też stref zaplecza. Podobnie wygląda sytuacja z właściwie zaplanowanymi systemami automatyzacji okien.

Projektując takie rozwiązania należy pamiętać o codziennym bezpieczeństwie ich użytkowników. Jeśli mamy zautomatyzowane drzwi bądź okna trzeba zadbać, aby nie mogły one zrobić nikomu krzywdy choćby przez przypadkowe przytrzaśnięcie. Tu doskonale sprawdzają się rozwiązania jak choćby ostatnio wprowadzony GEZE IQ box Safety, który jest modułem bezpieczeństwa służącym do ochrony niebezpiecznych miejsc przy oknach z napędem elektrycznym. Zabezpiecza on krawędzie grożące zgnieceniem i przycięciem na głównych i bocznych krawędziach zamykających.

GEZE IQ box Safety

Higiena i zarządzanie ruchem w obiektach

Ostatni czas to również nowe wyzwania dla wielu użytkowników i administratorów obiektów. Wszyscy wiemy jak bardzo za sprawą pandemii COVID na znaczeniu zyskały ostatnio wszystkie rozwiązania bezdotykowe. W tym miejscu wiele rozwiązań GEZE również przychodzi z pomocą. Dzięki automatyzacji drzwi z wykorzystaniem różnych wariantów bezdotykowych czujników zbliżeniowych jak choćby GEZE GC 307+, ograniczana jest konieczność ich dotykania, co zapobiega przenoszeniu się bakterii.

Kolejnym wyzwaniem jest dostosowanie się do wymogów dotyczących ograniczonej ilości osób, które mogą przebywać w określonych typach obiektów. Regulacje prawne nałożyły na zarządzających różnymi placówkami obowiązek monitorowania i ograniczania liczby osób. W tym przypadku doskonale sprawdzi się rozwiązanie, które doskonale współpracuje z systemami drzwi automatycznych – GEZE Counter. Jest to system, który automatyzuje kontrolę dostępu, zliczając ilość osób przebywających w obiekcie i adekwatnie od dopuszczalnej ilości steruje funkcją otwierania drzwi. Dzięki temu można oszczędzić czas oraz dać czytelny komunikat dla użytkowników budynku czy mogą do niego swobodnie wejść. Dodatkowo system daje możliwość liczenia ruchu w obiekcie i prowadzenia na tej postawie różnych analiz. To wszystko sprawia, że rozwiązanie jest optymalne kosztowo i zapewnia bardziej sprawne funkcjonowanie obiektu.

GEZE Counter

Warto zatem zasięgnąć porady fachowców i skontaktować się z pracownikami firmy GEZE, którzy na bazie swojej wiedzy i doświadczenia zaproponują najlepsze rozwiązania dopasowane do konkretnego obiektu i jego potrzeb!

Wszelkie informacje dostępne na www.geze.pl

Odwiedź nas:
Linkedin: www.linkedin.com/company/geze-polska
Facebook: www.facebook.com/GezePolska

1