Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Elumatec Polska przedstawia markę Someco

Red.: |Data publikacji:

Estetyka, jakość, bezpieczeństwo, innowacyjność. Najlepsza wydajność dzięki nowej linii zgrzewająco-czyszczącej SVL 4H/4A marki Someco.

Someco INQUADRATURA

Someco, nowa marka grupy Voilàp dedykowana dla świata PVC, choć zadebiutowała stosunkowo niedawno, to ma silne atuty żeby być poważnym graczem na rynku. Jej narodziny w 2021 roku były inspirowane jakością i innowacyjnością. Niemiecki koncern maszynowy Elumatec, specjalista w dziedzinie centrów obróbczych, oraz Emmegi, lider w technologii zgrzewania tradycyjnego i bezwypływkowego narożników okiennych, połączyli swoje umiejętności i know-how. Czerpiąc z doświadczenia tych dwóch głównych graczy, możliwe było opracowanie od samego początku szerokiej gamy produktów Someco zgodnych z najwyższymi standardami.

Doskonałym tego przykładem jest linia zgrzewająco-czyszcząca do profili pvc – SVL 4H/4A, dedykowana dla przemysłu okiennego i drzwiowego, elastyczna i zaprojektowana w zgodności ze standardami Industry 4.0.

To maszyna, która jest w stanie zapewnić maksymalną precyzję pracy, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. SVL 4H/4A jest również doskonałym „ambasadorem” filozofii grupy, zgodnie z którą piękno służy innowacji. Maszyna charakteryzuje się atrakcyjnym i funkcjonalnym designem, opartym na sprytnym połączeniu materiałów, świateł i kolorów.

Someco SVL 4H/4A 1
SVL 4H/4A linia zgrzewająco-czyszcząca marki SOMECO

SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA O LINII

Linia zgrzewająco-czyszcząca SVL 4H/4A profili PVC składa się z 5 głównych jednostek: poziomej zgrzewarki SM 4H (we wszystkich modelach) wraz z jednostką rozładunku ramy, stołu chłodzącego, stołu obrotowego, 4-osiowej maszyny do czyszczenia naroży (EV 4A) i stołu wyjściowego. Ze względu na możliwość obsługi z obu stron (prawej i lewej) w fazie konfiguracji można wybrać kierunek operacji na całej linii, od lewej do prawej lub odwrotnie.

W zależności od zastosowanej zgrzewarki w linii, SVL 4H/4A może obsługiwać ramy o różnych rozmiarach, w pełni zautomatyzowanym trybie. Zgrzewarka SM 4H może być wyposażona w podpory pod profile dla zgrzewania standardowego lub w technologii bezwypływkowej oraz po odpowiednim skonfigurowaniu linia może zgrzewać wszystkie rodzaje standardowych profili, w tym profile z powłoką akrylową i profile z folią dekoracyjną.

PROSTA OBSŁUGA

Linia zgrzewająco-czyszcząca SVL 4H/4A charakteryzuje się szczególną prostotą i elastycznością użytkowania: linię może obsługiwać jeden operator (ze stanowiska załadunku zgrzewarki SM 4H), podczas gdy wszystkie informacje związane z aktualną obróbką (zarówno dane dotyczące obrabianych ram, jak i rodzajów obrabianych profili) można wyświetlić na każdym interfejsie podłączonym do linii. Połączenie szeregowe zapewnia przekazywanie niezbędnych danych oraz wysyłanie i/lub odbieranie informacji procesowych przez jeden port. Zastosowane interfejsy wykorzystują zaawansowane rozwiązania graficzne ułatwiające dialog na linii człowiek maszyna i zrozumienie przekazu.

NIEZAWODNOŚĆ

Dzięki zastosowaniu magistrali Fieldbus (Ether-CAD), SVL 4H/4A łączy ze sobą: jednostkę centralną, moduły peryferyjne i jednostki operacyjne. Zastosowany protokół komunikacyjny umożliwia ciągłą diagnostykę oraz pełne i stałe monitorowanie wszystkich urządzeń maszyny, w tym urządzeń pneumatycznych. Osie pozycjonujące jednostek roboczych i maszyny są sterowane przez serwonapędy z wykorzystaniem silników „bezszczotkowych”.

SVL 4H4A SOMECO
SVL 4H/4A profili PVC składa się z 5 głównych jednostek: poziomej zgrzewarki SM 4H wraz z jednostką rozładunku ramy, stołu chłodzącego, stołu obrotowego, 4-osiowej maszyny do czyszczenia naroży (EV 4A) i stołu wyjściowego.

JAKOŚĆ I PRECYZJA

Zgrzewarka SM 4H pozwala sterować automatycznie za pomocą programu wymiarem wypływki (od 0,2 do 2 mm) za pośrednictwem systemu regulacji cyfrowej, który steruje cyklem zgrzewania. SM 4H w połączeniu z dedykowanymi do rodzaju profili podporami (Counterblocks ) w technologii bezwypływkowej, pozwala na wykonanie doskonałych spoin bez konieczności oczyszczania narożników. Precyzja wykonania gwarantowana jest przez ruch elementów z PVC o kontrolowanych osiach. System ten pozwala znacznie zmniejszyć i uprościć kolejny cykl obróbki, dzięki czemu osiąga się znaczny zysk produktywności i jakości wykonania.

DYSTRYBUCJA W POLSCE

elumatec Polska spółka z grupy Voilàp jest wyłacznym dysrtybutorem marki SOMECO w Polsce. Zapraszamy wszystkich zainteresownych do kontaktu z nami pod adresem email: info.pl@elumatec.com. Więcej informacji na temat SOMCEO można znaleźć na stronie marki: https://www.somecopvc.com/pl/home.

Someco Logo

1