Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Efektywnie wykonane kształtowniki skrzydła drzwi do jednostronnych i obustronnych wypełnień skrzydła

Autor: |Data publikacji:

Dzięki nowym kształtownikom skrzydła heroal D 72 PF EM i zoptymalizowanej konstrukcji można zmniejszyć liczbę kroków roboczych i zaoszczędzić materiał, a także skrócić czas realizacji w warsztacie nawet o 20%. Proces obróbki jest tym samym nie tylko znacznie łatwiejszy, ale także niezwykle efektywny – bez konieczności rezygnacji z przemyślanej logiki systemu drzwiowego heroal D 72. Umożliwi to producentom jeszcze efektywniejszą produkcję systemów heroal w przyszłości i skutecznie przeciwdziała rosnącemu niedoborowi specjalistów.

Kształtowniki skrzydeł heroal D 72 PF EM opierają się na przemyślanej logice systemu drzwiowego heroal D 72 i umożliwiają niezwykle szybką i efektywną produkcję drzwi przy użyciu tego samego narzędzia. Geometria kształtownika łącznie ze stałym węgarkiem wewnętrznym bez listwy przyszybowej (PF = Panel Fixed) skonstruowana jest pod standaryzowaną grubość wypełnienia drzwi. Te i inne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają wyjątkowo łatwą i efektywną produkcję i montaż (EM = Easy Mount). Umożliwiają one do 20% krótszy czas produkcji i wzrost efektywności obróbki.

heroal D 72 PF EM es
Kształtownik skrzydła drzwi heroal D 72 PF EM es do wypełnień jednostronnie obejmujących skrzydło © heroal
heroal D 72 PF EM bs
Nowe kształtowniki skrzydła drzwi heroal D 72 PF EM bs do wypełnień obustronnie obejmujących skrzydło uzupełnia rodzinę produktów heroal D 72 PF EM © heroal

 

Montaż wypełnienia drzwi odbywa się w zaledwie kilku krokach:

heroal D 72 PF EM_Montage-8Zaczepić klamry mocujące wypełnienie obejmujące skrzydło w rowku strefy izolacyjnej na całym obwodzie zgodnie z liczbą i odległościami rozmieszczenia określonymi w katalogu zamówień i produkcji heroal D 72.
heroal D 72 PF EM_Montage-21Należy zachować odległość 60 mm od narożników.
heroal D 72 PF EM_Montage-26Klamry mocujące wypełnienie obejmujące skrzydło można następnie rozmieścić co 300 mm.
 

heroal D 72 PF EM_Montage-34

Wypełnienie drzwi należy najpierw umieścić luźno, a następnie upewnić się, że ramię jest prawidłowo umieszczone w i na klamrach mocujących FÜF.
heroal D 72 PF EM_Montage-43Następnie wcisnąć wypełnienie drzwi od góry na całym obwodzie w klamry mocujące wypełnienie obejmujące skrzydło.
heroal D 72 PF EM_Montage-45Przyciąć kształtownik klipsowy na wymiar zgodnie z formułą podaną we wskazówkach dot. obróbki w katalogu zamówień i produkcji heroal D 72 i połączyć go z ramą skrzydła.
heroal D 72 PF EM_Montage-49Następnie włożyć kształtownik klipsowy na całym obwodzie za pomocą gumowego młotka.
heroal D 72 PF EM_Montage-55Wypełnienie drzwi zostało pomyślnie zamontowane i zabezpieczone mechanicznie.

Wskazówki:

  • Sklejenie kształtownika mocującego z wypełnieniem drzwi musi nastąpić w uzgodnieniu z producentem wypełnienia.
  • Informacje na temat umieszczenia i sklejenia kształtownika mocującego producenci heroal znajdą w katalogu zamówień i produkcji heroal D 72.

Więcej informacji o kształtowniku skrzydła drzwi heroal D 72 PF EM znajduje się na stronie: https://www.heroal.de/pl/heroal-d-72-pf-em

1