Czekają nas zmiany gigantyczne

Autor: |Data publikacji:

Michał Dudziak, szef GU Polska podzielił się z czytelnikami Forum Branżowego własnymi refleksjami na temat przyszłości i wyzwań jakie postawi ona przed nami wszystkimi. Zauważa m.in. to, co przeczuwamy już chyba wszyscy: zmiany modelu dystrybucji stolarki:

Michał Dudziak, prezes zarządu G-U Polska. fot. fb

Może zabrzmi to trochę kontrowersyjnie, ale uważam, że przed punktami dilerskimi stoi nie lada wyzwanie, ponieważ będą musiały konkurować z handlem internetowym. Sprzedaż ta będzie się odbywać na poziomie aplikacji, rozbudowanych konfiguratorów, które bardzo realistycznie będą odzwierciedlały sytuację na przykładzie projektu domu. W ten sposób produkt będzie indywidualnie dostosowywać się do wyobrażeń i oczekiwań klienta. Z pewnością proces ten przyspieszy po wprowadzeniu technologii przesyłu danych 5G.

I trudno się z tym nie zgodzić. Szef GU patrzy także nieco szerzej, na wyzwania globalne jakie stają przed naszą cywilizacją. Wieszczy, że przyjdzie nam żyć w ciekawych czasach, co niekiedy wypowiadane jest jak przekleństwo..

Czekają nas gigantyczne zmiany. Zanieczyszczenie środowiska, malejące zasoby słodkiej wody, deficyt energetyczny, to wyzwania ekologiczne, które będą miały wpływ nie tylko na politykę państw, ale i cały dotychczasowy ład gospodarczy. Jeśli uświadomimy sobie nieuchronny wzrost migracji z Afryki, ale też narastające współzawodnictwo gospodarcze pomiędzy Azją a Zachodem, to czekają nas ciekawe i pełne wyzwań czasy; również dla naszej branży, tak ściśle powiązanej z nastrojami konsumenckimi w całej Europie.

I bardzo nas ta wypowiedź ucieszyła, bo od omówienia takich właśnie zmian globalnych, tendencji jakie charakteryzować będą zachowania przyszłych konsumentów, rozpocznie się tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki. Zamierzeniem organizatorów jest dowieść, że produkty stolarki budowlanej wpisują się dokładnie w istniejące już trendy oszczędzania energii, troski o środowisko i zapewnienie bezpieczeństwa. Przed rokiem stolarka miała być sexy, a teraz dodatkowo jeszcze ma być trendy? O tym już niebawem na OFS-ie w Nadarzynie, a całość wypowiedzi prezesa Dudziaka (i innych menedżerów naszej branży) znaleźć można w najnowszym wydaniu Forum Branżowe.

1