Budownictwo nie stanie w miejscu

Red.: RK |Data publikacji: 2021-09-13

Janusz Bubień, szef Urban Polska, jednego z czołowych dostawców maszyn do produkcji stolarki, zabrał głos na łamach naszego miesięcznika, dzieląc się swoją opinią na temat najbliższej przyszłości. Jego zdaniem z koronawirusem powinniśmy już sobie poradzić bez problemu, a i w innych obszarach też nie widać chyba większych zagrożeń.

Tak naprawdę przewidywanie tego, co będzie jesienią, jest bardzo trudne. Jednego możemy być pewni – rozpędzone budownictwo mieszkaniowe oraz pozostałe inwestycje rozpoczęte w Polsce i za granicą kraju nie zatrzymają się w tak krótkim okresie. Cykl realizacyjny w budownictwie wymaga planowania długookresowego przynajmniej na 2–3 lata. Liczę natomiast na to, że jesienią fala podwyżek powinna dobiec końca i będziemy mogli oczekiwać stabilizacji zarówno cen, jak i dostaw. A może nawet obniżek, które już widać na niektórych surowcach.

Głos szefa Urbana jest jednym z kilkunastu wypowiedzi menedżerów naszej branży opublikowanych w październikowym wydaniu Forum Branżowego. Już w tym tygodniu powinien on być na biurkach naszych Czytelników. Gorąco polecamy ich lekturę, gdyż są to głosy raczej opanowane, obrazujące napięcie wobec kolejnej fali COVID, ale też spokój, że tak jak poprzednio, i tym razem damy sobie radę z tym zagrożeniem. Najważniejsze, że jesteśmy jako branża na niego przygotowani.

1