Bądźmy razem. Pomagajmy

Red.: |Data publikacji:

W sierpniowym wydaniu Forum rozmawialiśmy z kierownictwem Drutexu o działalności Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Wówczas wydawało się, że cele Fundacji zostały zrealizowane – zapewniono nas, że nie, że cały czas trwają przygotowania do II etapu. I oto potwierdza się: właśnie dostarczono specjalistyczne łóżka, respiratory i ubiory ochronne dla szpitala w Łowiczu – kolejne szpitale już także czekają na swoje łóżka.

Przed kilkoma dniami Fundacja, za pośrednictwem Karola Szymańskiego, członka rady fundacji oraz Adam Leika, dyrektora ds. marketingu Drutexu, przekazała na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu 10 łóżek szpitalnych i 10 szafek przyłóżkowych oraz, co najważniejsze, respirator kliniczno-transportowy. Do łowickiego szpitala trafiły też środki ochrony osobistej dla personelu medycznego: dwa tysiące maseczek chirurgicznych, 500 sztuk masek ochronnych KN95, 2 400 osłon twarzy tzw. przyłbic oraz 300 sztuk fartuchów. Takie działania Fundacji są możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu kilkudziesięciu partnerów akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Przypomnijmy, że całą akcję zainicjował w marcu, kiedy pojawiła się pierwsza fala pandemii, prezes Drutexu Leszek Gierszewski, przekazując milion złotych na ten cel. Potem dołączyli do niego właściciele i prezesi kilkadziesięciu znanych polskich firm. Połączył je wspólny cel: pomoc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem.

Dzisiaj ta pomoc jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Branża stolarki przeszła przez I okres pandemii o wiele lepiej niż inne branże, z dużo mniejszymi stratami. Stąd wielu właścicieli i szefów firm stara się pomagać lokalnym placówkom medycznym, wspiera szpitale i ich personel. Aby ta pomoc była najbardziej efektywna warto zjednoczyć działania, skorzystać z dobrych doświadczeń innych. Gorąco polecamy w tym celu Fundację „Jesteśmy Razem Pomagamy!”, bo ja sami piszą:


Na bieżąco monitorujemy sytuację w poszczególnych jednostkach medycznych, wiemy czego potrzebują i jak bezpiecznie przekazywać im potrzebne środki czy sprzęt. Prowadząc Akcję Jesteśmy Razem. Pomagamy!, wypracowaliśmy gotowe, sprawdzone procedury działania. Mamy narzędzia, ludzi i niezbędną wiedzę. Dlatego zamiast wyważać otwarte drzwi, skorzystaj z naszego doświadczenia, dzięki temu Twoja pomoc dotrze dokładnie tam gdzie jest potrzebna i najkrótszym możliwym czasie. Masz też pewność, że każda złotówka z Twojego wsparcia trafi dokładnie tam gdzie powinna – do potrzebujących.

 

.. także do szpitala czy przychodni, którą sami wskażecie.

BĄDŹMY RAZEM. POMAGAJMY !

Szczegóły na stronie Fundacji: www.jestesmyrazem.org

1