Teksty do MultiPublikacji są nadsyłane przez firmy.

Automatyzacja obróbki profili aluminiowych – innowacyjne rozwiązanie od firmy Elumatec

Red.: |Data publikacji:

SBZ 628 XXL to zaawansowane, przelotowe centrum obróbczo-tnące do profili aluminiowych. To idealne rozwiązanie dla producentów konstrukcji okiennych, drzwiowych, fasad oraz elementów konstrukcyjnych we wszystkich branżach przemysłu, zajmujących się obróbką profili aluminiowych.

Elumatec SBZ628_TOTAL

Maszyna wyposażona jest w automatyczny stół nakładczy na 10 szt. profili o długości 7,5 m lub 10,5 m. Zespół tnący wyposażony w dwie tarcze tnące o średnicy 650 oraz 550 mm pracujące w różnych płaszczyznach, co daje szerokie możliwości cięcia obrabianego materiału. Obrotowy ring obróbczy 360 stopni maszyny jest wyposażony w 8 elektrowrzecion, zapewniając obróbkę w 4 osiach, co w połączeniu z szybkim pozycjonowaniem sprawia, że wykonywanie operacji jest szybkie oraz efektywne.

Elumatec SBZ628_CIRCOLAR_SAW_BLADE

Zautomatyzowany system załadunku i rozładunku materiałów wraz z podporami pod profile o nieregularnych kształtach zwiększa wydajność obróbki, minimalizując czas potrzebny na przezbrajanie maszyny do kolejnych zadań. Dodatkowo w maszynie zastosowano automatyczną regulację siły docisku profili, co w połączeniu z w pełni automatycznym systemem regulacji zacisków daje pewność stabilności ułożonego do obróbki materiału, a także zabezpiecza profile podczas obróbki. Maszyna jest również wyposażona w system detekcji długości materiału, który umożliwia dokładne cięcie i minimalizuje straty.

Elumatec SBZ628_MACHINING_POINT

SBZ628 XXL wykorzystuje innowacyjne rozwiązania w zakresie oprogramowania eluCAD, umożliwia technologom, projektantom konstrukcji, łatwe i szybkie tworzenie projektów, a także planowanie obróbki materiałów. Maszyna wykorzystuje oprogramowanie, które umożliwia automatyczną optymalizację cięcia oraz minimalizuje straty materiału. Oprogramowanie daje także możliwość zapisywania i przechowywania danych projektów, co ułatwia powtarzalność i zapewnia stałą jakość produkcji.

SBZ628XXL jest również wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed przeciążeniem oraz systemy DOLD ryglowania maszyny, które zapewniają bezpieczeństwo operatorów.

Elumatec SBZ628_SBZ628_LOAD_BARS

Maszyna ma prosty oraz intuicyjny system wymiany narzędzi, co minimalizuje czasy jej przezbrajania. Dzięki tym innowacjom SBZ628 XXL zapewnia wyższą jakość, większą precyzję, szybszą i bardziej wydajną obróbkę materiałów. Maszyna jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują nie tylko szybkiej, zoptymalizowanej produkcji, ale także wysokiej jakości i precyzji obrabianych materiałów.

Elumatec SBZ628_PROFILE_CLAMPING

Jak każda maszyna z rodziny Elumatec, tak i SBZ628 XXL może być wyposażone w moduł eluCloud. To kompleksowe rozwiązanie przemysłu 4.0, oferowane przez elumatec i elusoft, służące do digitalizacji i analizy danych maszyny i produkcji. Analiza pomaga w optymalizacji procesów produkcyjnych i planowaniu czynności konserwacyjnych. Dzięki temu można obniżyć koszty oraz zwiększyć dostępność maszyn w procesie produkcyjnym.

EluCloud zbiera dane maszyny i produkcji podczas bieżącej eksploatacji. Udostępniane są one w czasie rzeczywistym. To sprawia, że w każdej chwili można poddać analizie przebieg produkcji oraz wszystkie zdarzenia w jej trakcie. eluCloud pozwala pracownikom szybko rozpoznać odchylenia od zaplanowanego przebiegu procesu.

Aby poznać cały asortyment maszyn Elumatec, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://www.elumatec.com/pl/start.

1