Abakus ciągle w górę

Red.: |Data publikacji:

Kamil Grodecki, szef białostockiego Abakusa, podzielił się na lamach Forum informacją o kolejnej inwestycji, jaką jego firma odda w czerwcu tego roku. Zainwestowane w nią 20 mln zł przyczyni się do podwojenia powierzchni zakładu w Choroszczy, ale też do zwiększenia sprzedaży.

Kamil Grodecki, Abakus

Ubiegły rok zamknęliśmy 21-procentowym wzrostem sprzedaży, co w efekcie przełożyło się na uzyskanie przychodów ze sprzedaży powyżej 110 mln zł. – powiedział pan Kamil – Nie chcemy zwalniać tempa i na ten rok również jest planowany wzrost przekraczający 20 procent. W 2018 roku udział eksportu wynosił 42 proc. całej sprzedaży, ale już w obecnym planowane jest powyżej 50 proc. Planujemy też dalszy rozwój technologii produkcji oraz rozwiązań smart w naszych produktach.”

Wypowiedź Kamila Grodeckiego z Abakusa jest jedną z wielu, jakie przeczytać można w lutowym wydaniu Forum. Są tam również opinie szefów m.in. Dako, Gerdy, Urzędowskiego, Invado czy CDM. Inne wypowiedzi znajdziecie w styczniowym wydaniu, a kolejne odpowiedzi na pytanie „jak minął rok?” już w najbliższym wydaniu, marcowym. Wszystkie dostępne w wersji na komputer w naszej prenumeracie. Zachęcamy do lektury.

1