Teknos pracuje już w nowej siedzibie

Autor: |Data publikacji:

Teknos w Polsce przeprowadził się w pierwszych dniach grudnia do nowej siedziby. Biuro i centrum logistyczne znajdują się w Warszawie.

Teknos, producent farb, lakierów i powłok przemysłowych przeniósł się właśnie do nowej siedziby w Warszawie. Producent chemii wynajął ponad 5,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym Hillwood Park Targówek. To obiekt oddalony zaledwie 850 m od poprzedniej lokalizacji.

Wizualizacja Hillwood Warszawa Targówek.

W nowej siedzibie zastosowano wiele ekologicznych i inteligentnych rozwiązań oraz takich, które poprawiają wydajność energetyczną budynku. Na przykład duże okna zapewnią dostęp światła, który pozwoli zaoszczędzić ok. 20 proc. energii na oświetlenie. Firma starannie dobierała materiały do wyposażenia wnętrz, są to na przykład farby o niskiej emisyjności czy dywany, dzięki którym zmniejsza się stężenie pyłów w powietrzu. Wiele elementów wyposażenia pochodzi z recyklingu, a klamki drzwiowe pokryte są powłokami antybakteryjnymi marki Teknos.

W budynku zainstalowane zostały także gniazda do ładowania samochodów elektrycznych i wózków. Jest tu także technologia pozwalająca na zdalny odczyt energii dla inteligentnego zarządzania energią, a specjalnie przygotowana armatura wpłynie na oszczędność wody. Budynek przeszedł certyfikacją BREEAM określająca przyjazność budynku dla środowiska naturalnego na poziomie Good.

Zobacz również

Procural inwestuje w nowy magazyn w Cekanowie

Procural inwestuje w nowy magazyn w Cekanowie

Procural podpisał na początku marca umowę na budowę hali magazynowej. Będą w niej składowane akcesoria systemów aluminiowych.

Galeria zdjęć pierwszego dnia targów Fensterbau Frontale

Galeria zdjęć pierwszego dnia targów Fensterbau Frontale

Trwają targi Fensterbau Frontale. Przedstawiamy Wam pierwszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Rozpoczęły się targi Fensterbau Frontale 2026

Rozpoczęły się targi Fensterbau Frontale 2026

Wystartowały targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie, które co dwa lata przyciąga tysiące specjalistów z branży okien, drzwi, fasad i systemów osłonowych, po raz kolejny staje się centrum innowacji i trendów.