Targi R+T nie odbędą się w 2021 r.!

Red.: PG |Data publikacji: 2020-07-29

Targi Stuttgarckie poinformowały, że najbliższa edycja targów R+T nie odbędzie się w planowanym terminie (22-26 lutego 2021 r.) Powodem tej decyzji jest niepewna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Podano już nowy termin imprezy. 

Jedne z najważniejszych targów rolet, bram i osłon zostały przesunięte na 21-25 lutego 2022 r. Jak poinformował Roland Bleinroth, dyrektor zarządzający Targów Stuttgarckich, ze względu na duże umiędzynarodowienie targów i wyjątkowo długą fazę przygotowań, nie istnieje obecnie możliwość zapewnienia wysokiej jakości tego przedsięwzięcia.

Sebastian Schmid, dyrektor ds. technologii w Targach Stuttgarckich:

Przełożeniem imprezy na 2022 rok chcemy przede wszystkim zaoferować naszym wystawcom i partnerom jak największe bezpieczeństwo planowania działań. W lutym 2022 roku producenci powinni mieć dostęp do całej sieci R+T, jaką znają i są do niej przyzwyczajeni. Cieszymy się, że wspólnie z branżą znaleźliśmy sposób na powtórzenie dotychczasowego sukcesu wiodących światowych targów.

W pierwotnym terminie targów (22-26 lutego 2021 r.) planowane jest przeprowadzenie wydarzenia online, podczas którego wystawcy będą mogli zaprezentować swoje nowości produktowe. Główną atrakcją będzie jednak przyznanie nagrody R+T Innovation Award, która będzie wydarzeniem transmitowanym na żywo.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1