W Poznaniu odbyły się 34. Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Drema na drodze do Przemysłu 4.0”.
Przemysł 4.0 czyli czwarta rewolucja przemysłowa oznacza maksymalną automatyzację, wykorzystanie inteligentnych maszyn oraz rozwiązań optymalizujących produkcję. Zmiany dotyczą wszystkich etapów od projektowania, aż po serwis.
Wielu wystawców prezentowało pracę sterowanych cyfrowo obrabiarek oraz wykonane perfekcyjnie detale. Więcej niż w ubiegłych latach można było zobaczyć robotów zastępujących ludzi w najbardziej uciążliwych zajęciach. Głównie przy lakierowaniu i przenoszeniu ciężkich elementów.
Na targach pokazywano również techniczne nowinki przydatne w kontroli pracy maszyn i serwisie. Na przykład inteligentne okulary, które umożliwiają interaktywne połączenie między operatorem a serwisem. Posiadają wbudowaną kamerę wideo, mikrofon i głośniki wyposażone w połączenie bezprzewodowe. Pozwala to na dwukierunkową komunikację z wymianą danych, bez użycia rąk.
Zobacz również
Hydro notuje wzrost w 2025 r.
Hydro podsumowało 2025 r. Spółka odnotowała w tym okresie wzrost zysków i przychodów. Odbyło się to m.in dzięki redukcji kosztów.
Fensterbau Frontale 2026 – już za niewiele ponad miesiąc
Już za niewiele ponad miesiąc czeka nas jedna z najważniejszych imprez branży stolarki – Fensterbau Frontale 2026, zaplanowane od 24 do 27 marca.
Diamenty Forbesa rozdane. Liczna reprezentacja branży z nagrodami
Miesięcznik "Forbes" przyznał wyróżnienia w rankingu "Diamenty Forbes 2026". Wśród nagrodzonych jest blisko 60 firm z branży stolarki budowlanej.


















