Szyby Quantum Glass od jesieni w seryjnej produkcji

Red.: |Data publikacji:

ML System uruchomi tej jesieni seryjną produkcję szyb fotowoltaicznych z powłoką kwantową – Quantum Glass. Wszystkie urządzenia, które tworzą nowoczesną linię wytwórczą, zostały już dostarczone.

Linia dedykowana aktywnemu szkłu z powłoką kwantową jest unikalna w skali globalnej. Wymagała specjalistycznych maszyn i urządzeń, a sytuację z ich zaprojektowaniem i dostarczeniem komplikowała dodatkowo sytuacja pandemiczna. Obecnie trwa już ich integracja, a przed startem masowej produkcji konieczna będzie jeszcze jej parametryzacja. Dawid Cycoń, prezes ML System, spodziewa się uruchomienia produkcji jesienią i zapowiada produkowanie każdego miesiąca 5 tys. mkw. Quantum Glass. O cenach nie ma jeszcze mowy, ale na pewno przezierne szyby fotowoltaiczne z powłoką kwantową będą okazją do małej rewolucji na rynku okien i fasad. Pierwsze okno z taką szybą prezentowane było już w roku 2019 na Wystawie Innowacji.

Równolegle ML System pracuje nad kolejnymi projektami. W I kwartale 2022 roku planuje zakończyć inwestycję w szyby 2DGlass, a w roku 2023 zamknie największy swój projekt Active Glass. Do fazy testów wszedł już CovidDetector, urządzenie wykrywające koronawirusa. Został już zarejestrowany do użytkowania w trybie profesjonalnym, a ostatnio został wykorzystany  podczas dwóch wydarzeń masowych. ML System stara się również o wydanie rekomendacji przez właściwe organy, która zezwoliłaby na wykorzystanie urządzenia w procesach kwalifikacji osób badanych do kwarantanny lub jej zdjęcia. Równolegle trwa procedura zezwalająca na stosowanie urządzenia w trybie tzw. samokontroli, czyli bez zaangażowania profesjonalnych diagnostów.

Dawid Cycoń, prezes ML System:

Dawid Cycoń, prezes ML System, prezentuje szkło fotowoltaiczne.

Uzyskanie zezwolenia w tym trybie pozwoli na masowe wykorzystanie Covid Detectora m.in. w miejscach publicznych (np. imprezach masowych, hotelach, zakładach pracy), a więc wszędzie tam, gdzie może być wymagane przeprowadzanie testów przesiewowych. W tym przypadku natomiast niezbędne jest jeszcze uzyskanie certyfikatu zgodności dla wyrobów medycznych do samokontroli, które wydaje jednostka notyfikowana. Zależy nam na jak najszybszym zakończeniu tej fazy, jesteśmy zdeterminowani i chcielibyśmy zdążyć przed potencjalną czwartą falą zakażeń.

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1