Szef Erkado uhonorowany przez Prezydenta

Red.: |Data publikacji:

Zbigniew Kozłowski, założyciel firmy Erkado i obecnie prezes zarządu tego przedsiębiorstwa – jednego z największych polskich producentów drzwi i lidera tej branży w woj. lubelskim, został uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

To szczególne wyróżnienie zostało przyznane za wybitne zasługi prezesa Kozłowskiego dla rozwoju gospodarki i za działalność na rzecz społeczności lokalnej przedsiębiorcy.

Firma Zbigniewa Kozłowskiego rozpoczęła działalność pod szyldem ERKADO w 2010 roku. Jednak początków jej działalności można doszukiwać się w połowie lat 70-tych XX wieku, kiedy to w Chwałowicach funkcjonował zakład stolarski Stanisława Kozłowskiego, ojca pana Zbigniewa. Zakład ten przejął po ojcu obecny prezes kontynuując rodzinną tradycję. Początkowo firma zajmowała się produkcją m.in. drzwi i okien drewnianych, a później jej działalność została sprofilowana i skupiono się na produkcji drzwi wewnętrznych, a niedawno także drzwi stalowych. Obecnie firma posiada trzy hale produkcyjno-magazynowe w Gościeradowie, Chwałowicach oraz Radomiu, gdzie zatrudnia 850 osób i produkuje rocznie ponad 600 tysięcy skrzydeł drzwiowych. Mocno angażuje się w życie społeczności lokalnej.

Operacyjnie działalnością Erkado kieruje dzisiaj bardzo sprawnie syn pana Zbigniewa, Mateusz. To też sukces założyciela i gwarancja dalszego rozwoju tej rodzinnej firmy.

Zbigniew Kozłowski, założyciel i prezes Erkado, powiedział przy tej okazji:

Kiedy 45 lat temu założyłem zakład stolarski, nawet nie podejrzewałem, że dostąpię takiego zaszczytu i otrzymam to niezwykłe odznaczenie Prezydenta RP. Lata działalności ERKADO to doskonały przykład ewolucji rodzinnej firmy działającej w jednym regionie Polski do przedsiębiorstwa eksportującego swoje produkty na 28 rynkach na całym świecie. Rozwój to jednak nie tylko ekspansja zagraniczna i rozszerzanie skali działalności firmy, ale także wykorzystywanie w procesach produkcyjnych nowych technologii, poszukiwanie i inwestowanie w nowe rozwiązania oraz stawanie się lepszym pracodawcą. Od lat systematycznie umacniamy naszą pozycję w gronie topowych producentów drzwi na rodzimym rynku, cały czas poszukując nowych ścieżek rozwoju i wspierając rozwój polskiej gospodarki.

Najważniejsze wydarzenia z życia firmy:

  • 1976 – powstanie pierwszego zakładu produkcyjnego wyrobów drewnianych w Chwałowicach
  • 1995 – uruchomienie produkcji drzwi wewnętrznych drewnianych
  • 2005 – powstanie drugiej fabryki w Gościeradowie
  • 2010 – stworzenie marki ERKADO
  • 2013 – otwarcie centrum szkoleniowego w Gościeradowie
  • 2021 – otwarcie hali produkcyjnej drzwi stalowych w Gościeradowie

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1