SunRoof dla prądu ze słońca

Red.: |Data publikacji:

SunRoof, innowacyjna technologia dachów fotowoltaicznych powstała w Szwecji, obecnie dynamicznie rozwija się na polskim rynku i odnosi sukcesy na innych zagranicznych rynkach. Ostatnio firma zakończyła realizację pierwszego dachu solarnego w Szwajcarii. Projekt powstał na zlecenie polskiego inwestora, któremu zależało na ekologicznym domu w harmonii z alpejskim krajobrazem.

SunRoof tworzy dachy solarne 2w1 i innowacyjne fasady, które produkują ekologiczną energię elektryczną bez instalowania tradycyjnych paneli fotowoltaicznych. Firma coraz pewniej radzi sobie na kolejnych rynkach – po sukcesie w Szwecji, gdzie powstała w 2013 roku, dynamicznie wprowadziła solarną rewolucję do Polski. Aktualnie rozwija również działalność w Norwegii i Hiszpanii, a najnowszą realizacją wchodzi też na rynek w Szwajcarii.

Dom w Szwajcarii został zbudowany w modnym stylu nowoczesnej stodoły. Prosta bryła z dwuspadowym, stromym dachem idealnie współgra z górską naturą. SunRoof można podziwiać zarówno na budynku mieszkalnym, jak i garażu, co stanowi doskonałe przygotowanie do darmowej stacji ładowania samochodu elektrycznego. Dach solarny o łącznej powierzchni 250 mkw. i mocy 18 kWp wytworzy rocznie 16 300 kWh prądu, który w całości pokryje wszystkie potrzeby energetyczne domu, w tym jego ogrzewanie. W polskich warunkach przyniósłby oszczędności rzędu 12 tys. zł rocznie.

To była pionierska realizacja wykonana przez polski team SunRoof na rynku zagranicznym. Nasza innowacyjna technologia łączy architekturę domu z możliwością produkcji prądu. Taki dach zintegrowany z ogniwami fotowoltaicznymi zapewni „zieloną” energię do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, ogrzewania, klimatyzacji i ładowania samochodu elektrycznego we własnym garażu. Stworzy to nową przestrzeń do inteligentnego zarządzania energią – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1