Stollar przebudował całą firmę

Red.: MR |Data publikacji: 2020-05-22

Stollar wkrótce otworzy nową halę produkcyjną. Budynek o powierzchni 7 tys. m kw. przeznaczony jest do wytwarzania stolarki z PCW. To zaledwie część inwestycji, jakie pojawiły się w firmie w ostatnim czasie. 

Zaledwie dwóch tygodni potrzebuje Stollar, by rozpocząć produkcję na nowej hali. To budynek o powierzchni 7 tys. m kw., już po odbiorze, wyposażony w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną. Stollar współpracuje przy tej inwestycji ze słowacką firmą, ze względu jednak na obecne zamknięcie granic i problem z przyjazdem obcokrajowców do naszego kraju, prace nad uruchomienia linii produkcyjnej zostały zawieszone. Jak tylko pojawi się możliwość kontynuacji robót, w kilkanaście dni ruszy pierwsza produkcja. Obecnie testowane są trzy nowe centra obróbczo–tnące.

Nowa hala to jedynie część inwestycji, jakie pojawiły się w firmie w ostatnim czasie. Producent od końca 2018 r. rozpoczął program modernizacji zakładu. Proces restrukturyzacji objął każdy dział – od planowania, po działy administracyjne i logistykę. W pierwszej kolejności zmieniła się organizacja produkcji, prowadzono prace nad wzrostem jakości produktu.

Firma zainwestowała w oprogramowanie, które znacząco usprawnia zarządzanie magazynem i produkcją. Wprowadzono także nowy system wynagrodzeń, który, jak ocenia dyrektor naczelny Radosław Stachyra, jest korzystny dla pracownika. Zmieniła się również kadra w Stollarze, do firmy trafiło wielu nowych specjalistów.

W istniejącej, starej hali zmodernizowano park maszynowy. – Uważam, że bez automatyzacji firma nie będzie się rozwijać. Jednak sam zakup nowych urządzeń nie jest receptą na sukces. Tak naprawdę trzeba przebudować całe przedsiębiorstwo i sposób zarządzania nim – przyznaje Radosław Stachyra, dyrektor naczelny w firmie Stollar.

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1