Stolbud – reaktywacja!

Red.: |Data publikacji:

Marka Stolbud powraca do świata stolarki otworowej! Stolbud Włoszczowa półtora roku temu zrezygnował z produkcji okien i drzwi. Teraz znalazła się firma, która przejęła markę i będzie pod jej szyldem sprzedawać stolarkę drewnianą i PCW!

Wielkie zmiany zostały zapowiedziane na odświeżonej stronie Stolbudu (zmianie uległo logo firmy). Okazuje się, za markę odpowiadać będzie teraz firma Barilo z siedzibą w Warszawie. Jest ona producentem ślusarki aluminiowej z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Białobrzegach koło Warszawy.

Na nowej stronie Stolbudu czytamy:

Jako wieloletni partnerzy firmy Stolbud, postanowiliśmy utrzymać tradycję i przejęliśmy markę, pod nazwą której, chcemy kontynuować produkcję i sprzedaż najwyższej jakości okien, drzwi i akcesoria. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć okna aluminiowe, które produkujemy pod marką Barilo w naszej fabryce zlokalizowanej w Białobrzegach nieopodal Warszawy. Produkcję okien drewnianych (w tym drewniano-aluminiowych) oraz tych wykonanych z PCW zlecamy naszym zaufanym partnerom, o wielopokoleniowej tradycji.

Na podstawie powyższego można wnioskować, że Barilo nie zamierza uruchamiać własnej produkcji stolarki drewnianej i PCW. Jak wynika z zamieszczonej na stronie Stolbudu oferty można przypuszczać, że wspomnianymi partnerami będą firmy Słowińscy oraz AdamS – nazwy handlowe produktów Stolbudu są bowiem zbieżne z nazwami handlowymi produktów oferowanych przez tych właśnie producentów.

Jak wynika z naszych informacji, przejęcie marki nastąpiło niedawno i Barilo jest obecnie w fazie planowania działań z tym związanych. W styczniu powinniśmy poznać szczegóły dotyczące funkcjonowania marki Stolbud na rynku.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 r. firma Stolbud Włoszczowa poinformowała, że zmienia profil działalności i rezygnuje z produkcji stolarki otworowej, której początki sięgały 1969 r. Redakcja serwisu ForumBranzowe.com dotarła do dokumentów z których jasno wynikał, że firma od dłuższego czasu borykała się z wieloma problemami. Oto nasza analiza ówczesnej sytuacji:

Stolbud Włoszczowa: analiza upadku producenta stolarki

 

Smutnym potwierdzeniem tych problemów były wyniki finansowe Stolbudu Włoszczowa na koniec 2019 r. Sprzedaż okien spadła o 65 proc. a drzwi aż o 97 proc.!  Firma osiągnęła tylko 1/3 przychodów z 2018 r. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1