Sprzedaż okuć w Agta Record przekroczyła 400 mln euro

Red.: |Data publikacji:

Agta Record odnotowała w roku 2019 wzrost sprzedaży. Obroty w roku 2019 wyniosły 404,8 mln euro i jest to najlepszy wynik w historii firmy.

Miniony rok dla Agta Record był bardzo dobry, firma odnotowała wzrost przychodów o 7,8 proc. Wartość sprzedaży po raz pierwszy przekroczyła barierę 400 mln euro. W roku 2018 firma odnotowała obroty na poziomie 375,4 mln euro. W minionym roku zysk netto to wartość 40,3 mln euro w porównaniu do 25,9 mln euro w roku 2018.

Początek roku 2020 zaczął się dla Agta Record pozytywnie. Firma odnotowała od stycznia do końca lutego wzrost zamówień o 7 proc. W marcu jednak w wielu krajach aktywność budowlana została ograniczona, a zamówienia i projekty budowlane zostały przełożone na późniejsze terminy. Dlatego spółka przyznała, że pandemia ma negatywny wpływ na wyniki w marcu. W tym miesiącu Agta Record odnotowała spadek sprzedaży na poziomie 19,5 proc.

W I kwartale tego roku obroty wyniosły 91,7 mln euro w porównaniu do 95,2 mln euro rok wcześniej. Na wielu rynkach pojawiały się problemy z instalacją rozwiązań firmy. Pracownicy w wielu przypadkach często nie mogli nawet dojechać na budowę ze względu na ograniczenia związane z pandemią.

Agta Record oferuje rozwiązania do drzwi – okucia, napędy i systemy kontroli dostępu. Swoją siedzibę główną ma w Zurichu, w Szwajcarii, a w Polsce w Starej Iwicznej pracuje oddział spółki.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1