Sprzedaż drzwi wewnętrznych w Niemczech będzie rosnąć

Red.: |Data publikacji:

Wysoki poziom zamówień i renowacje były głównymi źródłami wzrostu na niemieckim rynku drzwi wewnętrznych w 2020 roku. Ten sezon również powinien przynieść wzrosty – uważa Związek Przemysłu Zamków i Okuć.

Firma analityczna B+L Markdaten przeprowadziła na zlecenie Związku Przemysłu Zamków i Okuć (Fachverband Schloss und Beschlagindustrie e.V.) badanie pt. „Rynek drzwi z perspektywy branży okuć 2021”. Jak wynika z tej analizy, na niemieckim rynku drzwi wewnętrznych odnotowano w zeszłym roku wzrosty. Ten sezon ma być również udany. Sprzedaż drewnianych drzwi wewnętrznych ma w tym roku wzrosnąć w ujęciu ilościowym o 5,7 proc. (do niemal 7,5 mln sztuk), drzwi wejściowych do mieszkań o 7,4 proc (634 tys. sztuk), a drzwi specjalistycznych o 2 proc. (ok. 2,6 mln sztuk). Również sezon 2022 ma przynieść w tych segmentach kolejne wzrosty. 

Jak zauważyli twórcy raportu, zmieniły się w ostatnim roku kanały dystrybucji drewnianych drzwi wewnętrznych: sprzedaż detaliczna odnotowała spadki, a handel hurtowy wzrosty. Na boomie remontowym w czasie pandemii najbardziej skorzystały markety budowlane i handel internetowy.

Niemcy to najważniejszy kierunek eksportowy dla polskich producentów drzwi. Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, w pierwszych czterech miesiącach tego roku wzrost dynamiki eksportu drzwi drewnianych do tego kraju wyniósł aż 156 proc.! Więcej na ten temat usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, który dostępny jest w najważniejszych platformach podcastowych w Polsce.

Plusy, minusy #11 – eksport drzwi

Zobacz również

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizację. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Kornickie Eko-Okna, lider rynku stolarki w Polsce, przygotowuje się do startu projektu, który pozwoli dystrybutorom zwiększyć sprzedaż produktów stolarki otworowej w 2023 roku.

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Wartość sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. była wyższa o ok. 5 proc. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła właśnie agencja IBP Research.

1