Za nami 76. Tour de Pologne

Autor: AK |Data publikacji: 2019-08-12

W piątek 9 sierpnia do mety dojechał 76. Tour de Pologne. Tegoroczna impreza przebiegła w cieniu tragicznego wypadku kolarza Lotto Fix ALL Bjorga Lambrechta.

Śmierć 22-letniego Belga nadały tegorocznemu wyścigowi zupełnie inny wymiar. Obrazki z czwartego etapu, będącego hołdem dla zmarłego Lambrechta, już na zawsze zapiszą się w historii i będą najważniejszym wspomnieniem 76. edycji Tour de Pologne.

Jednak pomimo smutnych okoliczności kolarze ostatecznie dojechali do mety w Bukowinie Tatrzańskiej. Najlepszy okazał się Rosjanin Paweł Siwakow z Team Ineos, który zakończył wyścig z czasem 26 godzin 20 minut i 58 sekund i o 2 sekundy wyprzedził Australijczyka Jai’a Hindleya z Team Sunweb.

W Tourze brały udział dwie drużyny mocno wspierane przez firmy z naszej branży. W klasyfikacji drużynowej jedenaste miejsce zajęła ekipa Deceuninck Quick-Step, a sześć pozycji za nią sklasyfikowana została drużyna Soudal, która występowała pod nazwą Lotto Fix ALL.

Indywidualnie najlepiej w Deceunincku pojechał Brytyjczyk James Knox, kończąc na 10 miejscu klasyfikacji generalnej. W barwach Soudal najlepszy był Norwego Carl Fredrik Hagen (18. pozycja). Co warte podkreślenia, drugie miejsce w klasyfikacji górskiej zajął nasz reprezentant w ekipie Soudal, czyli Tomasz Marczyński. Natomiast trzeci wśród najaktywniejszych był czeski kolarz Deceunincka Petr Vakocz.

Ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio przyszłoroczny Tour de Pologne zacznie się wcześniej niż zazwyczaj. Wyścig dookoła Polski pojedzie w dniach 5-11 lipca.

Więcej o zaangażowaniu firm naszej branży w sport: