Szalony mecz w Sosnowcu, kolejne zwycięstwo Krispolu

Red.: |Data publikacji:

Miniony weekend dostarczył nam kolejnych  wewnątrzbranżowych pojedynków, w których nie brakowało emocji. Jedne zespoły walczą o utrzymanie, inne o awans, ale zarówno na boisku, jak i na parkiecie walka była wyrównana.

W piłkarskiej pierwszej lidze w ten weekend spotkały się Sandecja Nowy Sącz z Wigrami Suwałki i Zagłębie Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice. W piątek w Nowym Sączu gospodarze, wspierani przez Fakro i Bogdański, wygrali z Wigrami, sponsorowani przez Stollar, po rzucie rożnym dla… gości. Jak to się stało? Otóż po źle rozegranym kornerze piłkę przejęli piłkarze z Nowego Sącza, strzelając gola po dobrze błyskawicznie wyprowadzonym kontrataku. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, co pozwoliło Sandecji oddalić się od strefy spadkowej, w której znajdują się między innymi Wigry Suwałki.

W Fortuna I Lidze pada sporo goli, czego dowodem jest sobotni wieczór w Sosnowcu, gdzie zmierzyły się ze sobą Zagłębie i Chojniczanka. Do przerwy goście prowadzili 2:1 po dwóch golach Kuzimskiego. Tuż po przerwie wyrównał Mateusz Szwed, ale na odpowiedź Chojniczanki nie trzeba było długo czekać. 5 minut później gola na 2:3 zdobył Michalski. Ostatnia bramka tego meczu padła w 78. minucie. Wynik na 3:3 ustalił doświadczony Szymon Pawłowski. Zagłębie, które wspierają Okna Jachimczak, po piętnastu kolejkach jest na 11. miejscu. Chojniczanka, sponsorowana przez Greko, jest szesnasta, co obecnie oznaczałoby spadek z I ligi.

W II lidze spotkały się Olimpia Elbląg, której sponsorem jest DRE i Stal Rzeszów, wspierana przez ML System. Na boisku lepsi okazali się Elblążanie, którzy pokonali gości z Rzeszowa 1:0 po golu Prytuliaka. Obie drużyny są w czołówce II ligi i zapewne do końca będą walczyły o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Na siatkarskich parkietach Krispol 1. Ligi również nie brakowało emocji. Drugą wygraną przed własną publicznością na swoim koncie zapisali siatkarze  Norwid Częstochowa, którzy pokonali po zaciętym boju Lechię Tomaszów Mazowiecki. Przed pierwszym gwizdkiem w roli faworyta stawiani byli tomaszowianie, sponsorowani przez Hilak Bramy, ale to gospodarze, którzy mogą liczyć na wsparcie Fenster, dopisali na swoim koncie zwycięstwo 3:2, wygrywając ostatniego seta 15:11. Norwid zajmuje 11 miejsce w tabeli, a Lechia jest szósta.

Również pięć setów potrzebnych było do wyłonienia zwycięzcy meczu KPS Siedlce – Krispol Września. Od początku mecz układał się pod dyktando gości z Wrześni. Krispol wygrał pierwsze dwa sety do 16 i do 19, co nie wskazywało późniejszych kłopotów. KPS, którego sponsorem jest Nowak Dom, wziął się mocno do roboty i odrobił straty, gromiąc gości w czwartym secie 25:15. Tie-break należał jednak do Krispolu, który wygrał 15:13, a cały mecz 3:2. Po siedmiu kolejkach Wrześnianie są blisko czołówki (4 miejsce), a KPS Siedlce zamyka niestety tabelę Krispol 1. Ligi.