„SW”: Roto pokonało Rawlplug w hicie I ligi, piłkarze wrócili na boiska

Red.: |Data publikacji:

Wydarzeniem tygodnia jest podwójne zwycięstwo Górnika Wałbrzych nad WKK Wrocław. Najpierw w meczu rezerw, a później w hicie zaplecza Energa Basket Ligi. Do grania po przerwie zimowej wrócili piłkarze I i II ligi.

Koszykówka

Po dwutygodniowej przerwie powróciły rozgrywki Energa Basket Ligi. Przerwę dobrze wykorzystali koszykarze Stali Ostrów i Polskiego Cukru Toruń. Ostrowianie, wspierani przez Fenetrę, pokonali przed własną publicznością Arkę Gdynia zaledwie jednym punktem różnicy, a wicemistrzowie Polski pewnie pokonali u siebie King Szczecin. Minimalnie w Lublinie przegrała Polpharma, Rosa nie dała rady w Bydgoszczy.

W I lidze najważniejszym spotkaniem kolejki były derbu Dolnego Śląska we Wrocławiu pomiędzy WKK, a Górnikiem Wałbrzych. Mecz miał dać odpowiedź na pytanie, kto wywalczy przewagę i będzie głównym kandydatem do awansu. Humorów gospodarzom nie poprawiał mały kryzys formy, dwa poprzednie mecze, w dodatku we Wrocławiu, skończyły się niespodziewanymi porażkami zespołu sponsorowanego przez Rawlplug. Spotkanie na szczycie od początku było wyrównane, na przerwę po dwóch kwartach koszykarze obu drużyn schodzili przy wyniku remisowym. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść w trzeciej kwarcie przechylili goście wspierani przez Roto. Górnik w tamtym czasie zdobył 13 punktów więcej od Wrocławian i taką przewagą zakończył ten mecz. Na trzy kolejki przed końcem Wałbrzyszanie są faworytem do wygrania sezonu zasadniczego. Sokół wygrał w Lesznie i po tej kolejce wszystkie trzy drużyny zapewniły sobie prawo gry w fazie play-off.

W II lidze pewne zwycięstwa Akademików z Krakowa i Częstochowy. Ligę niżej pewne zwycięstwa Team-Plastu, Polonii i MChKK Chełmno. Ponadto rezerwy Górnika, podobnie jak pierwsza drużyna, pokonały rezerwy WKK Wrocław.

Energa Basket Liga

Stal Ostrów Wielkopolski (Fenetra) 63:62 Arka Gdynia
Start Lublin 82:80 Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska)
Astoria Bydgoszcz 80:66 Hydrotruck Rosa Radom (Stolrad, Tomarko)
Polski Cukier Toruń (Altom) 103:73 King Szczecin
Po dwudziestej pierwszej  kolejce Polski Cukier zajmuje czwarte, Stal dziesiąte, Rosa jedenaste, a Polpharma piętnaste miejsce w tabeli.

I liga

25 kolejka:

WKK Wrocław (Rawlplug) 66:87 Polonia Leszno

26 kolejka:

Polonia Leszno 70:80 Sokół Łańcut (Rawlplug)
WKK Wrocław (Rawlplug) 65:78 Górnik Wałbrzych (Roto)
Po dwudzieste szóstej kolejce Górnik zajmuje drugie, WKK trzecie, a Sokół czwarte miejsce w tabeli.

II liga

AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast) 98:85 Polonia Bytom
AZS Częstochowa (Press Glass) 84:77 MCKiS Jaworzno
Po dwudziestej czwartej kolejce Oknoplast jest drugi, a AZS Częstochowa ósmy w tabeli.

III liga

KKS Siechnice 71:79 Team-Plast KK Oleśnica (Team-Plast)
Górnik II Wałbrzych (Roto) 103: 88 WKK II Wrocław (Rawlplug)
Po szóstej kolejce rundy mistrzowskiej rezerwy Górnika zajmują czwarte, Team-Plast szóste, a rezerwy WKK ósme miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej 3 ligi dolnośląskiej.

Turów Zgorzelec 71:81 Polonia Świdnica (Franc Gardiner)
Po szóstej kolejce Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli gruby B 3 ligi dolnośląskiej.

MChKK Chełmno (Medos) 106:68 AZS Skierniewice
Po dziewiątej kolejce MChKK jest liderem tabeli 3 ligi łódzko-kujawsko-pomorskiej.

Piłka ręczna

Piotrkowianin, sponsorowany przez ICA Polska, pokonał Pogoń Szczecin, którą wspiera Rehau. To było spotkanie od początku do końca trzymające w napięciu, a wynik był sprawą otwartą do ostatniej minuty. Na 120 sekund przed końcem Piotrkowianin wygrywał najmniejszą możliwą różnicą – 28:27. Meczową piłkę wykorzystał jednak Patryk Gluch i tym samym piotrkowski zespół dopisał do swojego dorobku trzy punkty. To siódma wygrana drużyny Bartosza Jureckiego w tym sezonie i siódma przed własną publicznością. W pozostałych spotkaniach: VIVE pewnie wygrało w Lubinie z Zagłębiem, Wybrzeże nie dało rady z Wisłą Płock, a Gwardia niespodziewanie wysoko przegrała w Głogowie.

Na zwycięskiej ścieżce są szczypiorniści Czuwaju, podobnie jak szczypiornistki mistrza Norwegii – Vipers Kristiansand.

PGNiG Superliga

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (ICA Polska) 29:27 Pogoń Szczecin (Rehau)
Zagłębie Lubin 25:35 VIVE Kielce (Boramax)
Wybrzeże Gdańsk (Entra) 19:32 Wisła Płock
Chrobry Głogów 41:29 Gwardia Opole (Maćkowiak Okna)

Po dwudziestej trzeciej kolejce VIVE jest liderem, Gwardia zajmuje piąte, Pogoń siódme, Piotrkowianin dziesiąte, a Wybrzeże dwunaste miejsce w tabeli.

I liga

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 26: 32 Czuwaj Przemyśl (Hensfort)
Po piętnastej kolejce Czuwaj zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Liga Norweska

Fredrikstad BK 24:33 Vipers Kristiansand (Wiśniowski)
Po dwudziestej pierwszej kolejce Vipers są liderem tabeli.

Siatkówka

Dobry weekend dla zespołów PlusLigi wspieranych przez branżę. Dwa zwycięstwa odnieśli mistrzowie Polski z Kędzierzyna-Koźla. Najpierw pewnie pokonali katowicki GKS 3:0, a następnie z trudnościami pokonali solidny Trefl Gdańsk. O niespodzianki postarali się siatkarze Czarnych i Aluronu. Wspierani przez Windoor Radomianie wygrali na parkiecie sąsiada w tabeli – Ślepska Suwałk, a Aluron niespodziewanie pokonał faworyzowaną Skrę Bełchatów, wygrywając decydującego seta do 14! Ewidentnie mają patent na drużynę z Bełchatowa, wszystkie trzy wizyty w tej śląskiej miejscowości Skra kończyła bez punktów. Zawiercianie mają jeszcze nadzieję na awans do czołowej óśemki, o którą do końca będą walczyć Czarni.

Do udanych kolejkę zaliczą również drużyny KRISPOL 1. Ligi. Wygrane zanotowały Lechia, Krispol i KPS Siedlce. Dwie porażki w ubiegłym tygodniu zanotowały siatkarki Radomki Radom.

PlusLiga

21 kolejka:

GKS Katowice 0:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast, Beninca)

22 kolejka:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast, Beninca) 3:2 Trefl Gdańsk
Ślepsk Suwałki 1:3 Czarni Radom (Windoor)
Aluron Virtu Warta Zawiercie (Aluron) 3:1 Skra Bełchatów
Po dwudziestej drugiej kolejce ZAKSA zajmuje drugie, Czarni siódme, a Aluron dziesiąte miejsce w tabeli.

KRISPOL 1. Liga

Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy) 3:1 Chrobry Głogów
SMS Spała 1:3 KPS Siedlce (Nowak Dom)
Norwid Częstochowa (Fenster) 0:3 Gwardia Wrocław
Krispol Września (KRISPOL) 3:2 AZS AGH Kraków

Po dwudziestej czwartej kolejce Krispol zajmuje czwarte miejsce, Lechia jest szósta, KPS jedenasty, a Norwid dwunasty w tabeli.

Liga Siatkówki Kobiet

21 kolejka:

Radomka Radom (Windoor) 1:3 SkyRes Rzeszów

22 kolejka:

Chemik Police 3:0 Radomka Radom (Windoor)
Po dwudziestej kolejce Radomka zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Wrócili! Najliczniejszą reprezentację branża ma wśród drużyn piłkarskich, a szczególnie w rozgrywkach Fortuna I ligi.

Piłka nożna

Siedem drużyn wspieranych przez firmy z branży zainaugurowało wiosenną część rozgrywek I ligi. Zadowoleni mogą być kibice Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki Chojnice. Sosnowiczanie zapowiadają walkę o powrót do Ekstraklasy i zaczęli od wyjazdowego zwycięstwa z jednym z rywali do awansu. Chojniczanka , wspierana przez Greko, również sprawiła niespodziankę w delegacji. Zespół z Chojnic wygrał w Niecieczy, czym dał sygnał że nie poddaje się w walce o utrzymanie. Sandecja zremisowała w Tychach , natomiast od wysokich porażek zaczęły Puszcza, Olimpia, Wigry i Radomiak.

W II lidze również działo się już na starcie. Wysoką wygraną odniosła Elana, która pokonała drugi w tabeli Górnik Łęczna. Niespodziankę w spotkaniu z głównym faworytem do wygrania ligi, czyli Widzewem Łódź, sprawiła Olimpia Elbląg. Remis 2:2 jest dla drużyny wspieranej przez DRE dobrym początkiem walki o baraże. Swój mecz zremisował również GKS Katowice, bez punktów z wyjazdów wróciły Stal Rzeszów i Gryf Wejherowo.

Ciągle nadzieje na europejskie puchary mają piłkarze Girondins Bordeaux. Co prawda Żyrondyści zajmują dopiero dwunaste miejsce w tabeli, ale strata do piątego miejsca wynosi zaledwie cztery punkty. Jednak jeśli chcą tego dokonać to muszą wygrywać takie mecze jak ten z Nice.

Fortuna I liga

Miedź Legnica 0:2 Zagłębie Sosnowiec (Okna Jachimczak)
GKS Tychy 2:2 Sandecja Nowy Sącz (Fakro, Bogdański)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 Chojniczanka Chojnice (Greko)
Olimpia Grudziądz (Rek-Bud) 0:5 Stal Mielec
Puszcza Niepołomice (Oknopol.pl) 1:3 Chrobry Głogów

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 Wigry Suwałki (Stollar)
Warta Poznań 3:0 Radomiak Radom (Windoor)
Po dwudziestej pierwszej kolejce Radomiak zajmuje czwarte, Olimpia siódme, Zagłębie dziewiąte, Sandecja dwunaste, Puszcza piętnaste, Wigry siedemnaste, a Chojniczanka osiemnaste miejsce w tabeli.

II liga

Lech II Poznań 2:1 Stal Rzeszów (ML System)
Resovia Rzeszów 6:0 Gryf Wejherowo (Porta, Wikęd)
GKS Katowice (Tomżal) 2:2 Błękitni Stargard
Elana Toruń (Nice) 5:0 Górnik Łęczna

Widzew Łódź 2:2 Olimpia Elbląg (DRE)
Po dwudziestej pierwszej kolejce GKS zajmuje trzecie, Olimpia piąte, Stal siódme, Elana dziesiąte, a Gryf osiemnaste miejsce w tabeli.

Liga francuska

Girondins Bordeaux (Wiśniowski) 1:1 OGC Nice
Po dwudziestej siódmej kolejce Bordeaux zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

Futsal

Pogrom w Bielsku-Białej. Mistrz Polski Rekord wygrał u siebie z AZS UŚ Katowice aż 18:1. Mecz miał o tyle ciekawy podtekst, że AZS był jedyną drużyną, która pokonała w tym sezonie zespół Aluprofu (5:3). Po zwycięstwie w Gliwicach na pozycji wicelidera wylądowała Gatta, Clearex spadł z podium po remisie z Orłem.

Futsal Ekstraklasa

Clearex Chorzów (Clearex) 3:3 Orzeł Jelcz-Laskowice (Aluprof)
Piast Gliwice 1:2 Gatta Active Zduńska Wola (Oknoplast)
Rekord Bielsko-Biała (Aluprof) 18:1 AZS UŚ Katowice
Po siedemnastej kolejce Rekord jest liderem tabeli, Gatta zajmuje drugie, a Clearex czwarte miejsce.