„SW”: Norwid wygrywa z KPS-em, historyczny triumf Czarnych

Red.: |Data publikacji:

Za nami bardzo ciekawy sportowy weekend. W Siedlcach spotkały się zespoły sponsorowane przez Nowak Dom i Fenster, a pierwsze w historii zwycięstwo w Jastrzębiu-Zdroju odnieśli Czarni Radom. Za tydzień na boiska wracają piłkarze.

Siatkówka

Wielkie zwycięstwo nad Jastrzębskim Węglem odnieśli Czarni Radom. Jastrzębianie niedawno awansowali do 1/4 finału Ligi Mistrzów, ale w lidze musieli uznać wyższość świetnie dysponowanych gości. Pierwszy set Czarni wygrali do 23. W drugim także lepsi, na przewagi, okazali się siatkarze sponsorowani przez Windoor. Trzeci set dopełnił kapitalnego wieczoru gości. Zwycięstwo 25:19 w ostatnim secie, a 3:0 w całym meczu i pierwsze w historii zwycięstwo Czarnych w Jastrzębiu-Zdroju stało się faktem. W innych meczach ZAKSA gładko ograła mocno dołującą Resovię, a Aluron przegrał w Suwałkach.

W KRISPOL 1. Lidze spotkały się będące w dolnej połowie tabeli KPS Siedlce, wspierany przez Nowak Dom, i Norwid Częstochowa, sponsorowany przez Fenster. Mecz od początku był bardzo wyrównany, oba zespoły wygrywały set za set, przez co o wszystkim zadecydować miał tie-break. W decydującym momencie siatkarzom KPS-u zabrakło sił i przegrali oni wyraźnie w ostatnim secie 8:15. Norwid po wygranej 3:2 jest bardzo bliski utrzymania w lidze. Z kolei zwycięstwo w Głogowie bardzo przybliżyło Krispol do awansu do play-off o PlusLigę. Lechia przegrała w Jaworznie.

Duże wydarzenie w Lidze Siatkówki Kobiet. Radomka wygrała mecz na wyjeździe. Co prawda rywalem była Wisła Warszawa, która przegrała wszystkie 20 meczów, ale od czegoś trzeba zacząć.

PlusLiga

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast, Beninca) 3:0 Resovia Rzeszów
Jastrzębski Węgiel 0:3 Czarni Radom (Windoor)
Ślepsk Suwałki 3:1 Aluron Virtu Warta Zawiercie (Aluron)
Po dwudziestej pierwszej kolejce ZAKSA zajmuje drugie, Czarni ósme, a Aluron jedenaste miejsce w tabeli.

KRISPOL 1. Liga

MCKiS Jaworzno 3:2 Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy)
Chrobry Głogów 1:3 Krispol Września (KRISPOL)
KPS Siedlce (Nowak Dom) 2:3 Norwid Częstochowa (Fenster)

Po dwudziestej trzeciej kolejce Krispol zajmuje czwarte miejsce, Lechia jest siódma, Norwid jedenasty, a KPS dwunasty w tabeli.

Liga Siatkówki Kobiet

Wisła Warszawa 0:3 Radomka Radom (Windoor)
Po dwudziestej kolejce Radomka zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Koszykówka

W ubiegły weekend nie grała Energa Basket Liga. Na całego rywalizowały za to na niższych szczeblach. W I lidze niespodziewanej porażki u siebie doznał WKK Wrocław. Wicelider rozgrywek, wspierany przez Rawlplug, przegrał trzema punktami ze Zniczem Pruszków, którego w weekend, na wyjeździe, pokonał inny zespół sponsorowany przez tą firmę, czyli Sokół Łańcut. Swój mecz wygrał Górnik Wałbrzych, przez co w czołówce jest bardzo ciasno.

Dwa wyjazdowe pogromy Oknoplastu umocniły zespół na drugim miejscu i pozwalają wciąż rywalizować o awans z Wisłą Kraków, AZS jeszcze nie jest pewny pozostania w II lidze.

Na najniższym szczeblu rozgrywek dobrą formę złapała Polonia Świdnica. Zespół wspierany przez Franc Gradiner wygrał ostatni w sezonie mecz przed własną publicznością. W drugiej grupie, grającej o mistrzostwo III ligi, zwycięstwa odniosły rezerwy Górnika i WKK.

I liga

24 kolejka:

WKK Wrocław (Rawlplug) 76:79 Znicz Pruszków

25 kolejka:

Górnik Wałbrzych (Roto) 89:83 AZS Politechnika Opolska
Znicz Pruszków 80:88 Sokół Łańcut (Rawlplug)
WKK Wrocław (Rawlplug) : Polonia Leszno w środę 26.02

II liga

22 kolejka:

Unia Tarnów 53:140 AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast)

23 kolejka:

Polonia Bytom 96:80 AZS Częstochowa (Press Glass)
Bozza Kraków 54:95 AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast)

Po dwudziestej trzeciej kolejce Oknoplast zajmuje drugie miejsce tabeli, AZS Częstochowa jest ósmy.

III liga

Śląsk II Wrocław 62:72 Górnik II Wałbrzych (Roto)
Team-Plast KK Oleśnica (Team-Plast) 58:83 KKS Kobierzyce
WKK II Wrocław (Rawlplug) 84:79 SMK Lubin
Po piątej kolejce rezerwy Górnika zajmują piąte, Team-Plast szóste, a rezerwy WKK ósme miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej 3 ligi dolnośląskiej.

Polonia Świdnica (Franc Gardiner) 97:88 MKS Basket Szczawno Zdrój
Po piątej kolejce Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli gruby B 3 ligi dolnośląskiej.

Piłka ręczna

W PGNiG Superlidze powoli wybiegamy na ostatnią prostą przed końcem sezonu zasadniczego. Pewny awansu do gry o mistrzostwo jest obrońca tytułu VIVE, które efektownie pokonało MMTS Kwidzyn. Bardzo blisko jest inny wygrany tej kolejki, czyli Gwardia Opole. Opolanie pewnie pokonali u siebie Zagłębie. Do końca o awans walczyć będą szczypiorniści Pogoni Szczecin, natomiast iluzoryczne szanse na pierwszą ósemkę mają w Piotrkowie Trybunalskim i Gdańsku.

Na zapleczu Superligi bardzo dobrze z roli faworyta wywiązał się Czuwaj Przemyśl. Szczypiorniści wspierani przez Hensfort pewnie pokonali KSSPR Końskie i nie odpuszczają marzeń o Superlidze, o którą walka rozegra się między czterema drużynami: KPR Legioonowo, Czuwajem, Padwą Zamość i AZS UJK Kielce.

Nie było niespodzianki w norweskiej lidze kobiet, gdzie niepodzielne rządzi Vipers Kristiansand. „Żmije” w 19. kolejce pewnie wygrały w Trondheim.

PGNiG Superliga

Gwardia Opole (Maćkowiak Okna) 36:31 Zagłębie Lubin
VIVE Kielce (Boramax) 45:32 MMTS Kwidzyn
Pogoń Szczecin (Rehau) 25:34 Azoty Puławy

Stal Mielec 24:22 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (ICA Polska)

MKS Kalisz 26:23 Wybrzeże Gdańsk (Entra)
Po dwudziestej drugiej kolejce VIVE jest liderem, Gwardia zajmuje piąte, Pogoń siódme, Piotrkowianin dziesiąte, a Wybrzeże dwunaste miejsce w tabeli.