Stadion Śląski Chorzów mistrzem Śląska

Red.: |Data publikacji:

Zespół Stadionu Śląskiego Chorzów do lat 13 zdobył tytuł Mistrza Śląska w kategorii trampkarzy młodszych. Drużyna wspierana przez Nice pokonała w decydujący meczu GKS Katowice 6:4.

Przed ostatnią kolejką, która miała zadecydować o zwycięstwie, Stadion Śląski miał 2 punkty przewagi nad drugim w tabeli GKS-em. W starciu na szczycie bardzo szybko na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście z Katowic. Lider odpowiedział w 9. minucie, gdy zdobył gola kontaktowego, jednak kolejne dwie bramki strzelili młodzi zawodnicy Gieksy. Wynik 1:4 to rezultat po którym niewielu drużynom udało by się podnieść, ale jedną z takich drużyn okazał się Stadion Śląski. Najpierw przed przerwą Chorzowianie zmniejszyli straty do wyniku 2:4, a to co młodzi zawodnicy Stadionu Śląskiego zrobili w drugiej połowie przeszło najśmielsze oczekiwania. Dzięki silnemu naporowi najpierw zdołali wyrównać na 4:4, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając z GKS-em 6:4. Mistrzostwo Śląska stało się faktem.