„Sportowy weekend”: Zwycięstwa mistrzów

Red.: |Data publikacji:

W ten weekend zabrakło meczów wewnątrzbranżowych w świecie sportu, wobec czego podsumowujemy ostatnie dni w wykonaniu wszystkich drużyn wspieranych przez branżę.

Siatkówka

Na parkietach PlusLigi trwa zwycięska passa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która wygrała 9. mecz z rzędu. Tym razem ofiarą mistrzów Polski był Trefl Gdańsk, który przegrał u siebie 1:3. Porażki odniosły natomiast Czarni Radom i Virtu Aluron Warta Zawiercie. W tabeli liderem jest ZAKSA, Czarni i Aluron znajdują się w środku tabeli.

Do udanych nie zaliczą weekendu drużyny z KRISPOL 1. Ligi., wszystkie przegrały swoje mecze. Na półmetku rozgrywek Krispol Września i Lechia Tomaszów Mazowiecki znajdują się w górnej połowie tabeli, Norwid Częstochowa i KPS Siedlce czeka walka o utrzymanie.

Trefl Gdański 1:3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast)
Skra Bełchatów 3:0 Virtu Aluron Warta Zawiercie (Aluron)
Czarni Radom (Windoor) 2:3 Ślepsk Suwałki
Po 12 kolejkach ZAKSA jest liderem, Aluron zajmuje siódme miejsce, a Czarni ósme.

Stal Nysa 3:0 Krispol Września (KRISPOL)
LUK Politechnika Lublin 3:2 Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy)
Mickiewicz Kluczbork 3:0 Norwid Częstochowa (Fenster)
AZS AGH Kraków 3:1 KPS Siedlce (Nowak Dom)
Po 13 kolejkach Krispol zajmuje czwarte miejsce, Lechia jest szósta, Norwid jedenasty, a KPS trzynasty.

Koszykówka

Komplet porażek odniosły również zespoły występujące w Polskiej Lidze Koszykówki. Polpharma Starogard Gdański przegrała w Zielonej Górze, a Stal Ostrów i Rosa Radom uległy rywalom przed własną publicznością. Meczu nie rozgrywał wicemistrz Polski z Torunia.

Stelmet Zielona Góra 93:84 Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska)
Stal Ostrów Wielkopolski (Fenetra) 80:100 Śląsk Wrocław
Rosa Radom (Stolrad, Tomarko) 68:85 Arka Gdynia
Polski Cukier Toruń (Altom) nie grał
Po 11 kolejkach Polski Cukier Toruń jest liderem tabeli, Rosa jest ósma, Stal dwunasta, a Polpharma szesnasta.

Piłka ręczna

W rozgrywkach PGNiG Superligi wygraną na swoim koncie zapisali szczypiorniści VIVE Kielce. Mistrzowie Polski pewnie pokonali Pogoń Szczecin różnicą 17 punktów. Bardzo wyrównany przebieg meczu obserwowaliśmy w Gdańsku, gdzie Wybrzeże prowadziło do przerwy z Azotami Puławy 13:12, by ostatecznie przegrać jednym punktem.

VIVE Kielce (Legend) 45:28 Pogoń Szczecin
Wybrzeże Gdańsk (Entra) 25:26 Azoty Puławy
Po 15 kolejkach VIVE jest na drugiej pozycji w tabeli, Wybrzeże znajduje się na dziewiątym miejscu.