„Sportowy weekend”: Derby dla Górnika

Red.: |Data publikacji:

Najwięcej emocji w miniony weekend przyniosły koszykarskie pojedynki drużyn wspieranych przez naszą branżę. W derbowej rywalizacji na Dolnym Śląsku Górnik ograł Polonię, a Hydrotruck Radom okazał się lepszy od Polpharmy.

Koszykówka

W Polskiej Lidze Koszykówki sezon trwa w najlepsze. W piątek w Starogardzie Gdańskim miejscowa Polpharma, sponsorowana przez ICA Polska, podejmowała Rosę Radom, występującą pod nazwą Hydrotruck. Klub z Radomia wspierają Stolrad i Tomarko. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, pierwszą kwartę gospodarze wygrali pięcioma punktami, ale na przerwę schodzili już przy wyniku remisowym. Po trzeciej kwarcie znowu na prowadzeniu była Polpharma, ale kapitalna końcówka w wykonaniu gości z Radomia dała im ostateczne zwycięstwo 86:78. Dla Polpharmy była to jedenasta porażka w sezonie, Hydrotruck wskoczył do pierwszej połówki tabeli.

Nie mniejsze emocje trzy klasy rozgrywkowe niżej. W III lidze koszykówki Polonia Świdnica, wspierana przez Franc Gardiner, zagrała derbowe spotkanie z rezerwami Górnika Wałbrzych, którego sponsorem jest Roto. W tym spotkaniu zdecydowanie lepiej dysponowani byli goście z Wałbrzycha. Górnik od początku wyszedł na prowadzenie. które utrzymywał do końca trzeciej kwarty, kiedy to Polonia zmniejszyła stratę do wyniku 57:59. Niestety dla gospodarzy happy-endu nie było i goście wygrali w Świdnicy 79:71. Po 11 meczach Górnik jest drugi, a Polonia siódma.

PLK:

Polpharma Starogard Gdański (ICA Polska) 78:86 Hydrotruck Radom (Stolrad, Tomarko)
Start Lublin 84:72 Stal Ostrów Wielkopolski (Fenetra)
Śląsk Wrocław 86:108 Polski Cukier Toruń (Altom)
Po dwunastu kolejkach Polski Cukier Toruń jest liderem tabeli, Rosa jest siódma, Stal jedenasta, a Polpharma szesnasta.

I liga:

Rawlplug Sokół Łańcut (Rawlplug) 93:69 Nysa Kłodzko
Czarni Słupsk 75:80 Górnik Wałbrzych (Roto)
Po dwunastu kolejkach Górnik jest drugi, a Sokół piąty w tabeli.

II liga:

MKS II Dąbrowa Górnicza 97:104 AZS AGH Oknoplast Kraków (Oknoplast)
AZS AWF Katowice 92:64 AZS Częstochowa (Press Glass)

Po dwunastu kolejkach AZS AGH jest liderem tabeli, a AZS Częstochowa zajmuje siódme miejsce.

III liga:

AZS PWSZ Skierniewice 63:82 MChKK Chełmno (Medos)
Po czterech kolejkach MChKK jest liderem tabeli.

Polonia Świdnica (Franc Gardiner) 71:79 Górnik II Wałbrzych (Roto)
Po jedenastu kolejkach Górnik jest na drugim, a Polonia na siódmym miejscu w tabeli.

Team-Plast KK Oleśnica (Team-Plast)  101:67 Zastal Zielona Góra
Po dziewięciu meczach Team-Plast zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Siatkówka

PlusLiga:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Filplast) 3:1 AZS Olsztyn
Resovia Rzeszów 3:1 Virtu Aluron Warta Zawiercie (Aluron)
Czarni Radom (Windoor) 1:3 Skra Bełchatów
Po trzynastej kolejce ZAKSA jest liderem, Aluron zajmuje siódme miejsce, a Czarni ósme.

Liga Siatkówki Kobiet:

SkyRes Rzeszów 3:0 Radomka Radom (Windoor)
Po 13 meczach Radomka zajmuje dziesiąte miejsce w lidze.

KRISPOL 1. Liga:

Norwid Częstochowa (Fenster) 2:3 AZS AGH Kraków
Krispol Września (KRISPOL) 1:3 Politechnika Lublin
Lechia Tomaszów Mazowiecki (Hilak Bramy) 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie
KPS Siedlce (Nowak Dom) 3:0 Chrobry Głogów
Po czternastu kolejkach Lechia zajmuje piąte miejsce, Krispol jest siódmy, KPS jedenasty, a Norwid dwunasty.

Piłka ręczna

PGNiG Superliga:

VIVE Kielce (Legend) 38:21 Gwardia Opole
Wybrzeże Gdańsk (Entra) 19:24 Stal Mielec
Po siedemnastu kolejkach VIVE jest na drugiej pozycji w tabeli, Wybrzeże spadło na dziesiąte miejsce.