Olimpia grała z Zagłębiem, a GKS z Gryfem

Red.: |Data publikacji:

W tym tygodniu drużyny wspierane przez naszą branżę bezpośrednio spotkały się jedynie na piłkarskich boiskach. Na zapleczu Ekstraklasy Olimpia Grudziądz zagrała z Zagłębiem Sosnowiec, a w II lidze GKS Katowice z Gryfem Wejherowo.

W sobotnie popołudnie w rozgrywkach Fortuna I Ligi w Grudziądzu zmierzyły się Olimpia, wspierana przez Rek-Bud, i Zagłębie Sosnowiec, sponsorowane przez Okna Jachimczak. W pierwszej rundzie w Sosnowcu 1:0 wygrała Olimpia i w rewanżu również lepsi okazali się Grudziądzanie. Wprawdzie to Zagłębie objęło prowadzenie w 55. minucie, to końcówka należała do gospodarzy. Najpierw w 82. minucie wyrównał najlepszy obecnie strzelec ligi Omran Haydary, a trzy minuty później zwycięstwo Olimpii dał Lukas Duriska. W tabeli I ligi Olimpia jest ósma, a Zagłębie zajmuje dwunastą lokatę.

Tego samego dnia szczebel niżej rywalizowały GKS Katowice, wspierany przez Tomżal, z Gryfem Wejherowo, sponsorowanym przez Portę i Wikęd. Gospodarze byli bardzo skuteczni od samego początku, trafiając do bramki Gryfa już w pierwszej i siódmej minucie meczu. Tyle samo goli goście z Pomorza stracili w drugiej połowie spotkania i 1800 kibiców GKS-u mogło świętować okazałą wygraną 4:0. W ostatniej tegorocznej kolejce Gieksa pojedzie na wyjazd do Bytowa, a Gryf podejmie u siebie Stal Stalowa Wola. Po 19. kolejce Katowiczanie zajmują czwarte miejsce w tabeli, a Gryf jest na przedostatniej, siedemnastej pozycji.