Oknoplast sponsorem turnieju EYBL

Red.: AK |Data publikacji: 2020-02-13

W dniach 6-9 lutego odbył się turniej Młodzieżowej Ligi Koszykówki 15-latków. W trwających trzy dni zmaganiach wzięło udział 9 zespołów z 8 krajów. Polskę reprezentowała drużyna OKNOPLAST Korona Szkoła Gortata Kraków, a sponsorem turnieju była podkrakowska firma OKNOPLAST, która od lat wspiera młodych sportowców.

Razem z zawodnikami z Krakowa na parkiecie zmierzyli się gracze z Madrytu (Hiszpania), Rapallo (Włochy), Prievidzy (Słowacja), Pragi (Czechy), Stambułu (Turcja), Jyvaskyla (Finlandia), Bratysławy (Słowacja), Cluj – Napoca (Rumunia). Łącznie na parkietach AGH Kraków oraz CSiR Politechniki Krakowskiej rozegrano 18 meczów. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Leśniak, który w jednym z meczów zdobył 58 punktów, co jest rekordem Młodzieżowych Europejskich Pucharów. W klasyfikacji generalnej najlepszy był zespół Alcala Madryt, wyprzedzając Next Step Academy Rapallo oraz zespół MBA Prievidza ze Słowacji. Oknoplast uplasował się na szóstym miejscu.

Cieszymy się, że jako firma możemy angażować się w lokalne wydarzenia i wspierać młodzież w realizacji ich ambicji. Możliwość obserwowania z jakim zaangażowaniem i poświęceniem ci piętnastolatkowie walczą o każdą piłkę i każdy punkt powinna być inspiracją dla wielu dorosłych. Jestem przekonana, że umiejętności wyniesione z boiska zaowocują w dorosłym życiu zawodników, również tym pozasportowym” – przewiduje Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu Grupy OKNOPLAST, głównego sponsora turnieju

Możliwość uczestniczenia w turniejach jest dla wszystkich sportowców, bez względu na końcowy rezultat, nagrodą za wysiłek jaki każdego dnia wkładają w codzienny trening. Tym bardziej cieszy wynik jaki udało nam się osiągnąć podczas turnieju w Krakowie. Pokazaliśmy umiejętności i wolę walki o każdy punkt” – podsumowuje Marcin Kękuś, trener OKNOPLAST Korona Szkoła Gortata Kraków.

1. Alcala Madryt (Hiszpania)    8 pkt.
2. Next Step Academy Rapallo (Włochy)  7 pkt.
3. MBA Prievidza (Słowacja)   7 pkt.
4. Inter Bratysława (Słowacja)  7 pkt.
5. Suadiye Basketbol Kulubu (Turcja)  6 pkt.
6. Oknoplast Kraków (Polska)  5 pkt.
7. HoNsU (Finlandia)   5 pkt.
8. USK Praga (Czechy)  5 pkt.
9. C.S U-BT Cluj Napoca (Rumunia)  4 pkt.

 

1