NITUS Euroliga podczas konwentu tatuaży w Warszawie

Red.: AK |Data publikacji: 2020-03-08

Hektolitry wylanej krwi, potu i łez na wielogodzinnych treningach. Stalowy charakter, wiara i hart ducha oraz ogromny zapał w trakcie walki. Charyzmatyczni ludzie z różnych miast Polski. Pokora i szacunek. Wszystkie te elementy to składowe niezwykłości widowisk, które mogliśmy oglądać w ubiegły weekend.

W dniach 29.02-1.03.2020 r. miało miejsce niepowtarzalne wydarzenie. Na hali EXPO XXI w Warszawie rozegrała się kolejna edycja NITUS Euroligi. Została połączona z największym w Polsce festiwalem tatuażu — TattooDays.pl, przyciągając rzesze zainteresowanych. W trakcie trwania wydarzenia odbyły się również liczne koncerty i inne atrakcje dla widzów. Ring do walk został ulokowany na środku hali, stając się tym samym gwoździem programu.

Czym jest NITUS Euroliga? 

NITUS Euroliga to cykl lig kickboxingu organizowany od 2016 r. Zawodnicy z całej Polski mogą podnosić swoje umiejętności sportowe. Wszystkie walki odbywają się pod nadzorem licencjonowanego składu sędziowskiego. Ta osobliwa impreza ma na celu propagowanie sportu wśród młodzieży oraz przybliżenie do startów na dużych galach zawodowych. Każda walka dobierana jest pod względem doświadczenia ringowego, kategorii wagowej oraz wieku.

Firma NITUS głównym sponsorem Euroligi

Firma NITUS nieprzerwanie wspiera sportowe rozgrywki, będąc głównym sponsorem NITUS Euroligi.

-Od początku działalności naszej firmy jesteśmy nastawieni na rozwój i wiemy, jak ważny jest on w osiąganiu progresywnych wyników. Poprzez sponsoring chcemy pomóc początkującym kickboxerom doskonalić się w swojej dziedzinie. Dzięki Eurolidze mają oni szansę na polepszenie swoich umiejętności i wystąpienie w przyszłości na profesjonalnych zawodach – mówi Otylia Hanusiak z Działu Marketingu firmy NITUS.

NITUS Eurolgia w stolicy 

Zawody organizowane są cyklicznie przez Halny Fighting Organization i tym razem odbyły się w stolicy. Pierwsza w tym roku edycja przyciągnęła dziesiątki zmotywowanych zawodników, a trybuny po brzegi wypełniła żądna sportowych emocji publiczność. Jak zawsze podczas tego wydarzenia nie zabrakło fenomenalnych wrażeń, pasjonujących walk oraz doskonałych nokautów. Zawodnicy wykazali się ogromnym zapałem do walki oraz hartem ducha.

W celu sprawiedliwej rywalizacji, adekwatnej do poziomu umiejętności i stażu treningowego, walki odbywały się w trzech klasach. W klasie A wystąpili najbardziej doświadczeni zawodnicy, walczący na zawodach rangi Mistrzostw Polski lub aspirujący do nich. Zawodnicy, którzy wygrali przynajmniej 4 walki na amatorskim poziomie stanęli na ringu w klasie B. Natomiast klasę C reprezentowały osoby początkujące, które trenują rekreacyjnie. Na ich koncie widnieją nie więcej niż 3 wygrane walki.

NITUS Euroliga to najlepszy moim zdaniem sposób na popularyzację dyscyplin takich jak K-1 i Muay Thai. Pozwala dotrzeć do osób, które same z siebie prawdopodobnie nigdy nie miałyby z nimi styczności. Wczoraj i dziś jesteśmy na jednym z największych w Polsce konwentów tatuażu TattooDays.pl w Warszawie. Zainteresowanie walkami jest ogromne. Wiele osób, które przyszły na konwent tatuażu, spędziło większą cześć dnia, oglądając zmagania zawodników. W niektórych momentach dookoła ringu nie dało się swobodnie przejść. Super atmosfera i walki.  – W trakcie trwania wydarzenia opowiada dyrektor sportowy HFO, Łukasz Czarnowski, współorganizator widowiska.

Waleczny charakter na ringu

W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście klubów z całej Polski. Wystąpili zawodnicy zarówno z większych miast, takich jak m.in. Warszawa, Lublin czy Tarnów, ale i tych mniejszych, jak Jasło, Żary czy Biała Podlaska. W pierwszym dniu zmagań uczestnicy stoczyli 36 walk na zasadach K-1, natomiast w drugim dniu rywalizowało ze sobą 38 zawodników w 19 pojedynkach, w głównej mierze na zasadach Muay Thai.

Dla wszystkich zawodników, zarówno tych wygranych, jak i przegranych, należą się ogromne brawa za dostarczenie niesamowitych emocji i pokazanie walecznego charakteru na ringu. To dzięki nim impreza cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem.

Więcej o zaangażowaniu firm naszej branży w sport:

1