Młode zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna mistrzyniami Polski

Autor: AK |Data publikacji: 2020-01-17

Niebywały sukces odniosły młode piłkarki halowe UKS Staszkówka Jelna. Dziewczyny z małej wsi w Małopolsce zdobyły Mistrzostwo Polski do lat 16 w futsalu. Drużynę z Jelnej wspiera Fakro.

Zakończyły się pierwsze w tym roku futsalowe Mistrzostwa Polski. Wynik meczu finałowego (0:6), w którym do walki o zwycięstwo stanęły Pogoń Tczew i UKS 3 Staszkówka Jelna, nie pozostawił złudzeń kto był najlepszy w tym roku wśród młodych futsalistek. Zawodniczki z gminy Gródek nad Dunajcem już po raz trzeci w historii zdobył medal na krajowych mistrzostwach. Po raz pierwszy złoty.

– Na ten sukces pracowaliśmy całe życie. Mistrzem Polski nie byliśmy jeszcze nigdy. Droga do finału, w którym wzięło udział 16 najlepszych polskich drużyn piłkarskich, była długa – poprzedzały ją trudne eliminacje – opowiada trener Wojciech Mróz, współzałożyciel stowarzyszenia UKS 3 Staszkówka Jelna. W zespole grają dziewczyny z całego powiatu nowosądeckiego. Jak na swój wiek są bardzo doświadczone – mamy w drużynie reprezentantki województwa i dwie reprezentantki Polski. Dziewczęta uczą się w klasach sportowych – trenują razem z zawodnikami Sandecji. W przyszłości chcą być profesjonalnymi sportowcami.

Konkurencja w halowej piłce nożnej dziewcząt i kobiet z roku na rok wzrasta. Ciężko było osiągnąć taki wynik, tym bardziej, że byliśmy jedynym klubem wiejskim – pozostałe drużyny reprezentowały duże miasta takie jak Wrocław, Poznań i Warszawa – podkreśla trener zawodniczek. Zagraliśmy turniej życia!

Skład mistrzyń Polski: Emilia Smoleń, Aleksandra Cygan, Anita Romuzga, Paulina Piksa, Wiktoria Dudka, Julia Fryczek, Zuzanna Rosiek, Julia Leśniak, Magdalena Wysowska, Martyna Brdej, Paulina Sokulska.

Gratulujemy i trzymamy kciuki, by dziewczyny w przyszłości stanowiły o sile reprezentacji Polski!

źródło: sadeczanin.info

Więcej o zaangażowaniu firm naszej branży w sport: