Lotto Soudal najlepszy w Tour of Guangxi

Red.: |Data publikacji:

W dniach 17-22 października w chińskiej prowincji Guangxi Zhuang odbył się kolarski wyścig Tour of Guangxi. Najlepszym teamem wyścigu została drużyna Lotto Soudal, a najlepszy w klasyfikacji górskiej okazał się kolarz tej grupy – Tomasz Marczyński.

Tour of Guangxi od 2017 roku, czyli od momentu powstania, jest częścią cyklu najważniejszych zawodów kolarskich. Pełen dystans trasy, jaki był do przejechania w ciągu 6 dni, wyniósł 972,8 km. Wyścig jako najlepszy ukończył Hiszpan Enric Mas Nicolau. Kolarz grupy Deceuninck-Quick Step przejechał trasę w czasie 22 godziny 42 minuty i 42 sekundy i był o 5 sekund lepszy od drugiego Kolumbijczyka Martineza Povedy.

W klasyfikacji górskiej numerem 1 był polski kolarz grupy Lotto Soudal Tomasz Marczyński. Polak zdobył w górskich etapach 40 punktów i pewnie uzyskał tytuł najlepszego „górala” wyścigu. Jeśli chodzi o rywalizację drużynową na czele znalazła się ekipa Lotto Soudal, o 16 i 17 sekund lepsza od odpowiednio Team Ineos i Astany.

Tym wyścigiem ekipa Lotto Soudal zakończyła długi i trudny sezon, który jak wiemy zapisze się w historii grupy jako niezwykle smutny rok. W sumie belgijska ekipa, której sponsorem jest Soudal, wygrała w minionym roku 23 wyścigi.