Korona Kielce z Pucharem Wiśniowski

Red.: |Data publikacji:

Korona Kielce zwycięża w IX Turnieju Sokolika o Puchar Wiśniowski w Starym Sączu. W ubiegłym roku tytuł mistrza zdobyła Legia Warszawa. Tegoroczny finał był pełen dramaturgii. Seria rzutów karnych zadecydowała, że kielczanie pokonali w wielkim finale Rapid Wiedeń i w nagrodę spędzą wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Największa prestiżowa impreza sportowa dla 10-latków w Polsce, w tym roku gościła prawie 400 piłkarzy z 13 krajów.

W sobotę na stadionie Sokoła rozegrano mecze grupowe. Z kolei w niedzielę odbyła się faza pucharowa. Finał Sokolika był zwieńczeniem niezwykle dopracowanego turnieju. Młodzi piłkarze stworzyli wyśmienite widowisko, w którym nie brakowało walki, pięknych akcji oraz fantastycznych bramek.

Korona Kielce zakwalifikowała się na Turniej Sokolika wygrywając eliminacje w pobliskim Rytrze. Krótko mówiąc z eliminacji do raju! W małym finale Cardiff F.C zwyciężył rewelację turnieju Arkonie Szczecin. Gospodarze turnieju Sokoliki Stary Sącz, podopieczni Tomasza Popieli zajęli 24 miejsce.

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale dzisiaj warto dodać, że ludzie tworzący tę niezwykłą „orkiestrę Sokolika” na czele której stoi Tomasz Popiela, odegrali mistrzowski koncert na płycie starosądeckiego stadionu. Organizacja turnieju Wiśniowskiego zasługuje na najwyższą nagrodę. Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Ponad 30 stopni w cieniu dało się we znaki nie tylko młodym piłkarzom i ich trenerom, ale także wiernym kibicom, którzy po brzegi wypełnili trybuny.

Wśród sponsorów turnieju, oprócz firmy Wiśniowski, było także Fakro.