Korona Kielce z Pucharem Wiśniowski

Red.: AK |Data publikacji: 2019-06-12

Korona Kielce zwycięża w IX Turnieju Sokolika o Puchar Wiśniowski w Starym Sączu. W ubiegłym roku tytuł mistrza zdobyła Legia Warszawa. Tegoroczny finał był pełen dramaturgii. Seria rzutów karnych zadecydowała, że kielczanie pokonali w wielkim finale Rapid Wiedeń i w nagrodę spędzą wybrany weekend w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Największa prestiżowa impreza sportowa dla 10-latków w Polsce, w tym roku gościła prawie 400 piłkarzy z 13 krajów.

W sobotę na stadionie Sokoła rozegrano mecze grupowe. Z kolei w niedzielę odbyła się faza pucharowa. Finał Sokolika był zwieńczeniem niezwykle dopracowanego turnieju. Młodzi piłkarze stworzyli wyśmienite widowisko, w którym nie brakowało walki, pięknych akcji oraz fantastycznych bramek.

Korona Kielce zakwalifikowała się na Turniej Sokolika wygrywając eliminacje w pobliskim Rytrze. Krótko mówiąc z eliminacji do raju! W małym finale Cardiff F.C zwyciężył rewelację turnieju Arkonie Szczecin. Gospodarze turnieju Sokoliki Stary Sącz, podopieczni Tomasza Popieli zajęli 24 miejsce.

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale dzisiaj warto dodać, że ludzie tworzący tę niezwykłą „orkiestrę Sokolika” na czele której stoi Tomasz Popiela, odegrali mistrzowski koncert na płycie starosądeckiego stadionu. Organizacja turnieju Wiśniowskiego zasługuje na najwyższą nagrodę. Wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Ponad 30 stopni w cieniu dało się we znaki nie tylko młodym piłkarzom i ich trenerom, ale także wiernym kibicom, którzy po brzegi wypełnili trybuny.

Wśród sponsorów turnieju, oprócz firmy Wiśniowski, było także Fakro.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

 1. KORONA KIELCE
 2. RAPID WIEN
 3. CARDIFF CITY F.C.
 4. ARKONIA SZCZECIN
 5. HERTHA BSC BERLIN
 6. FC PORTO
 7. NK LOKOMOTIVA ZAGREB
 8. EVERTON F.C.
 9. POGOŃ SZCZECIN
 10. BARCA ACADEMY
 11. VOLYN LUTSK
 12. JUVENTUS TURYN
 13. ŚLĄSK WROCŁAW
 14. AS TRENCIN
 15. AP WISŁA KRAKÓW
 16. RB LIEPZIG
 17. LEGIA WARSZAWA
 18. TALENT WARSZAWA
 19. SL BENFICA
 20. DUNAJEC NOWY SĄCZ
 21. AP RAKÓW CZĘSTOCHOWA
 22. LECH POZNAŃ
 23. BANIK OSTRAVA
 24. SOKOLIKI STARY SĄCZ
 25. IF BROMMAPOJKARNA
 26. BORUSSIA DORTMUND
 27. SANDECJA NOWY SĄCZ
 28. PSV EINDHOVEN
 29. STAL RZESZÓW
 30. AP GOAL NAWOJOWA
 31. WICHER KOBYŁKA
 32. POPRAD RYTRO

Więcej o zaangażowaniu firm naszej branży w sport:

1