Komplet zwycięstw w europejskich pucharach

Red.: |Data publikacji:

Kolejny już tydzień kluby wspierane przez branżę rozgrywały mecze w europejskich pucharach. Ta kolejka była niezwykle udana, ponieważ wszystkie nasze drużyny wygrały swoje spotkania.

We wtorek w ramach koszykarskiej Ligi Mistrzów przyszło rywalizować Polskiemu Cukrowi Toruń. Wicemistrzowie Polski rozgrywali swój mecz we Francji z wyżej notowanym SIG Strasbourg. Torunianie, wspierani przez Altom, niezwykle efektownie rozpoczęli spotkanie, grając przy tym skutecznie w obronie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 28:12 i z każdą kolejną powiększali swoją przewagę. Słabsi okazali się jedynie w ostatniej części gry, gdy wynik był bezpieczny. W całym spotkaniu Polski Cukier Toruń wygrał 97:75 i odniósł swoje historyczne pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Po 9 kolejkach wicemistrz Polski zajmuje ostatnie, ósme miejsce w tabeli, a następny mecz rozegra 8 stycznia w izraelskim Holon.

W środę swoje mecze rozgrywali siatkarze. W niemieckim Friedrichshafen w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów ZAKSA ograła miejscowe VfB 3:0. Pierwsze dwa sety były dosyć wyrównane, mistrzowie Polski, wspierani przez Filplast, wygrali je przewagą dwóch i trzech punktów. Ostatni set nie przyniósł już większej dramaturgii, co oznacza że ZAKSA jest liderem grupy bez straconego choćby jednego seta.

W rozgrywkach Challenge Cup rewanżowe spotkanie z bułgarskim Hebarem Pazardżik grali siatkarze Aluronu Warty Zawiercie. Zawiercianie wygrali pierwsze spotkanie 3:0 i w drugim meczu potrzebowali wygrać dwa sety. O ile pierwszy set poszedł po myśli gości, o tyle dwa następne wygrali Bułgarzy. Wprowadziło to nieco niepewności i nerwowości w poczynaniach Aluronu, ale wygrany czwarty set 25:20 zapewnił im awans do 1/8 finału. W ostatnim secie grający rezerwowym składem Aluron wygrał 15:9, a cały mecz 3:2. W następnej rundzie Zawiercianie zagrają z tureckim Spor Toto Ankara. Pierwszy mecz 29 stycznia w Dąbrowie Górniczej.