Jacek Czech z wicemistrzostwem świata i biletem do Tokio

Red.: |Data publikacji:

Jacek Czech zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w Londynie w pływaniu na dystansie 50 m. stylem grzbietowym. Niepełnosprawny reprezentant Polski wywalczył tym samym kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Dwa główne starty Jacka Czecha zaplanowane były na czwartek i sobotę. W pierwszym wyścigu Polak pobił swój rekord życiowy na 100 metrów stylem grzbietowym, ale niestety nie wystarczyło to do medalu, a jedynie do czwartego miejsca. Dwa dni później drugi najlepszy wynik w karierze (58:82) dał Czechowi srebrny medal i bilet na największą sportową imprezę, jaką są Igrzyska Olimpijskie. Nasz rodak walkę o złoto przegrał tylko z Rosjaninem Aleksandrem Makarowem, z którym przegrał  o zaledwie 2 sekundy

Jednym ze sponsorów niepełnosprawnego olimpijczyka jest NSG Group, w której skład wchodzi Pilkington.