I-ligowe derby dla Sandecji Nowy Sącz

Red.: |Data publikacji:

10 sierpnia w ramach trzeciej kolejki piłkarskiej I ligi zagrały ze sobą drużyny Puszczy Niepołomice i Sandecji Nowy Sącz. Oba zespoły sponsorują firmy z naszej branży, a na boisku padł wynik 1:2.

Mecz dwóch małopolskich drużyn miał kluczowe znaczenie szczególnie dla gości z Nowego Sącza, wspieranych przez Fakro. W dwóch pierwszych kolejkach ponieśli dwie porażki i spotkanie w Niepołomicach miało dać im przełamanie. Gospodarze, których sponsorem jest oknopol.pl, przed tym spotkaniem mieli na koncie 4 punkty po remisie z GKS-em Jastrzębie i zwycięstwie w Opolu z tamtejszą Odrą.

Do przerwy 0:1 prowadziła Sandecja, dzięki bramce byłego zawodnika m.in. Legii Warszawa Macieja Korzyma, którzy zdobył gola w 16 minucie meczu. Dokładnie 16 minut po wznowieniu gry po przerwie wyrównanie strzałem głową dał nowy nabytek niepołomiczan Portugalczyk José Embaló. Ostatecznie zwycięstwo gościom z Nowego Sącza zapewnił Michal Piter-Bučko. Doświadczony Słowak w 74. minucie wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym. Sandecja dowiozła wygraną do końca meczu, dzięki czemu zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie.

Przypomnijmy, że oprócz Sandecji i Puszczy w rozgrywkach pierwszej ligi udział bierze wspierany przez Windoor Radomiak Radom.