Dariusz Pytlak na podium w wyścigu na Słowacji

Red.: |Data publikacji:

Dwa miesiące po zdobyciu 8. miejsca w Pucharze Świata w belgijskim Ostende Dariusz Pytlak wziął udział w UCI EUROPEAN CUP PARACYCLING. Dwa wyścigi Parakolarskiego Pucharu Europy odbyły się 13 i 14 lipca 2019 roku w mieście Puchov na Słowacji.

Pierwszego dnia zawodów Polakowi udało się stanąć na podium. Mimo kiepskiej pogody i niesprzyjających warunków wspierany przez markę GU Polska Pytlak zajął 3. miejsce. Wygrał Łotysz Oskars Gailiss.

Zaplanowany na kolejny dzień wyścig ze startu wspólnego w Lednickie Rovne z pewnością dla wszystkich był nie lada wyzwaniem. Zawodnicy w przeciągu 10 km trasy musieli pokonać liczące 180 m przewyższenia z podjazdami nachylonymi miejscowo nawet 10 %. Pytlak zajął w swojej kategorii 4. miejsce. Najlepszy był Słowak Patrik Kuril.

Impreza organizowana w malowniczej górskiej scenerii okazała się dla Polaków sukcesem. Wszyscy kolarze z naszego kraju zaliczyli bardzo dobre występy i zdominowali podium w większości kategorii. Dzięki punktom zdobytym na Słowacji, dodanym do tych z belgijskiego Ostende, Dariusz Pytlak obecnie zajmuje 25. miejsce w rankingu UCI.