Aluprof pokonuje Oknoplast w zaległym meczu

Red.: |Data publikacji:

W środę ligowe zaległości odrabiali futsaliści. W hali w Bielsku-Białej mistrz Polski Rekord, sponsorowany przez Aluprof, podejmował Gattę Active Zduńska Wola, którego wspiera Oknoplast.

Rekord i Gatta to dwaj ostatni mistrzowie Polski. Bielszczanie tytuł ten utrzymują od 3 lat, a przed Rekordem w lidze najlepsza była właśnie drużyna ze Zduńskiej Woli. Faworytem tego spotkania był Rekord i potwierdziło się to również na parkiecie. Na pierwszego gola kibice zgromadzeni w hali czekali do 9. minuty, gdy do bramki trafił Michał Marek. W ciągu kolejnej minuty gospodarze strzelili kolejne dwa gole, co kompletnie podcięło skrzydła gościom. Stać ich było jedynie na honorowego gola przy wyniku 5:0, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 8:1.

Po 12 kolejkach Rekord jest liderem z przewagą aż ośmiu punktów i jednym meczem zaległym, Gatta zajmuje ósme miejsce z niedużą stratą do podium.