Aluprof partnerem akcji Rower Pomaga

Red.: AK |Data publikacji: 2020-03-28

Głównym celem akcji Rower Pomaga jest propagowanie przemieszczania się tym środkiem transportu na co dzień. Za wspólnie przejechane kilometry, fundacja Arka przekazuje jednoślady dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji. 

Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 roku. Pomysł okazał się ogromnym sukcesem. Uczestnicy akcji przejechali ponad 120 000 rowerowych kilometrów i ograniczyli emisję CO2 o ponad 30 000 kg. W akcji aktywnie uczestniczyło ok. 3000 osób. Odbyło się ponad 50 lokalnych akcji i ukazało prawie 200 informacji w mediach. A przede wszystkim dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych zostały rozdane wymarzone rowery – w sumie 24 sztuki.

W roku 2016 było jeszcze lepiej. W akcji wzięło udział 27 tysięcy osób. Na rowerowym liczniku znalazło się ponad 1 mln km, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 300 ton i rozdać dzieciom aż 60 rowerów.

A już w roku 2018 udało się przejechać ponad 50 mln kilometrów. W akcji wzięło udział około 70 tysięcy osób i rozdane zostało 61 rowerów, a w całej akcji już 221 rowerów trafiło do dzieci.

Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub organizacji społecznej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2.

Idea

  • Rower pomaga ludziom – jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.
  • Rower nie szkodzi Ziemi – rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.
  • Rower daje radość dzieciom – dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu akcji sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.
     
  • Rower integruje – gminny, firmy i organizacje rowerowe mogą zgłaszać swoje własne szczegółowe cele rowerowe. Do każdego celu będzie przypisana dodatkowa pula rowerów dla potrzebujących dzieci. To doskonały sposób, by wesprzeć Domy Dziecka ze swojej okolicy i zintegrować lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

Partnerem akcji są Aluprof i Grupa Kęty.

1