Spadły przychody globalnych producentów farb i powłok

Autor: |Data publikacji:

Najwięksi na świecie dostawcy farb i lakierów odnotowali w 2020 r. spadek przychodów średnio na poziomie 6 proc.

Chem Research przygotował raport na temat wyniku ze sprzedaży firm chemicznych. Agencja podaje, że największe firmy dostarczające farby czy powłoki przemysłowe odnotowały spadki w sprzedaży przekraczające 6 proc. w stosunku do roku 2019. Analitycy poinformowali także, że zmieniły się z minionym roku udziały w sprzedaży na rynku. Jeśli chodzi o przychody, to w 2020 zwiększyły swoje udziały firmy, które oferują farby dekoracyjne – o ok. 3 proc. kosztem powłok przemysłowych. Eksperci uważają, że jest to tendencja widoczna od 3 lat, w której kurczy się rynek farb i powłok przemysłowych na rzecz dekoracyjnych.

Foto: BASF

Do największych firm w branży (TOP 11) należą: Masco, Nippon Paint, Sherwin-Williams, RPM, Jotun, Akzo Nobel, PPG, Asian Paints, Kansai Paint, BASF Coating i Axalta.

Przychody ze sprzedaży z 2020 roku (w porównaniu do 2019 r.) 11 największych na świecie dostawców powłok i farb.

Zobacz również

Zmiany w spółce wydawniczej Forum Branżowe

Zmiany w spółce wydawniczej Forum Branżowe

Oświadczenie dotyczące zmian w spółce wydawniczej  "Forum Branżowe".

XXXVI Forum100 – druga część fotorelacji

XXXVI Forum100 – druga część fotorelacji

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części galerii zdjęć z XXXVI Forum100 autorstwa Tomasza Wojewody.

XXXVI Forum100 za nami. W centrum rozmów dane, technologia i geopolityka

XXXVI Forum100 za nami. W centrum rozmów dane, technologia i geopolityka

Za nami kolejna, już XXXVI edycja Forum100, która 23 kwietnia odbyła się w Hotelu Windsor w Jachrance. W wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – spotkaliśmy się w gronie aż 220 przedstawicieli branży stolarki.