Spadł popyt na wzmocnienia stalowe

Autor: |Data publikacji:

MFO poinformowało o wstępnych wynikach za pierwsze półrocze. Spółka odnotowała wysokie spadki, zarówno jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, jak i zysk.

Firma podzieliła się właśnie wstępnymi danymi za okres od stycznia do końca czerwca. Jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, to wyniosły one 295,79 mln zł w porównaniu do 590,46 mln zł  za pierwsze półrocze 2022 roku, to spadek na poziomie 50 proc. Zysk z działalności operacyjnej EBIT w omawianym okresie wyniósł 1,74 mln zł w porównaniu do 57,13 mln zł. Firma odnotowała także stratę netto w wysokości 6,87 mln zł.  Wolumen sprzedaży był niższy w pierwszym półroczu o 40 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2022.

Dane z pierwszego półrocza porównywane są do wyjątkowo dobrych pod kątem wyników z pierwszego półrocza 2022 r. Zarząd ocenia, że obecne wyniki są efektem trudnej sytuacji gospodarczej i drastycznego spadku popytu na materiały budowlane od początku bieżącego roku. Spadki notowane były już w drugiej połowie 2022 r., a niski popyt utrzymywał się w kolejnych miesiącach. Zużycie stali w Polsce spadło o niecałe 20 proc., a na jednym z największych rynków eksportowych – w Niemczech o 30 proc. Na niski poziom inwestycji ma także wpływ brak środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1