Spadł popyt na wzmocnienia stalowe

Autor: |Data publikacji:

MFO poinformowało o wstępnych wynikach za pierwsze półrocze. Spółka odnotowała wysokie spadki, zarówno jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, jak i zysk.

Firma podzieliła się właśnie wstępnymi danymi za okres od stycznia do końca czerwca. Jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, to wyniosły one 295,79 mln zł w porównaniu do 590,46 mln zł  za pierwsze półrocze 2022 roku, to spadek na poziomie 50 proc. Zysk z działalności operacyjnej EBIT w omawianym okresie wyniósł 1,74 mln zł w porównaniu do 57,13 mln zł. Firma odnotowała także stratę netto w wysokości 6,87 mln zł.  Wolumen sprzedaży był niższy w pierwszym półroczu o 40 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2022.

Dane z pierwszego półrocza porównywane są do wyjątkowo dobrych pod kątem wyników z pierwszego półrocza 2022 r. Zarząd ocenia, że obecne wyniki są efektem trudnej sytuacji gospodarczej i drastycznego spadku popytu na materiały budowlane od początku bieżącego roku. Spadki notowane były już w drugiej połowie 2022 r., a niski popyt utrzymywał się w kolejnych miesiącach. Zużycie stali w Polsce spadło o niecałe 20 proc., a na jednym z największych rynków eksportowych – w Niemczech o 30 proc. Na niski poziom inwestycji ma także wpływ brak środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Zobacz również

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem

W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie

Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.