Sokółka znów jest Sokółką

Red.: MR |Data publikacji: 2019-10-02

Inwido Polska zmieniło swoją nazwę. Producent okien i drzwi z drewna pod koniec września wrócił do swojej dawnej nazwy czyli: Sokółka Okna i Drzwi.

Producent stolarki drewnianej z Sokółki od 2006 r. należy do szwedzkiej grupy Inwido AB. W 2016 r. nastąpiły zmiany organizacyjne i z Sokółki wydzielone zostały dwie spółki – Inwido Produkcja i Inwido Polska. Pierwsza zajmowała się sprzedażą wewnątrz grupy Inwido AB – w tym okresie stanowiło to ponad 50 proc. produkcji, a druga – sprzedażą do klientów zewnętrznych w Polsce, ale i za granicą.  Dodatkowo Inwido Polska była właścicielem Inwido Produkcja. Jednak firma nadal posługiwała się marką Sokółka, salony sprzedaży wciąż nosiły stary logotyp, więc dla klientów indywidualnych zmiana mogła być nawet niedostrzegalna.

Pod koniec września tego roku Inwido Polska formalnie zmieniło nazwę na Sokółka Okna i Drzwi. Zatem nie jest to już jedynie marka, ale także oficjalna nazwa firmy. Skąd ta zmiana? Sokółka nadal jest w grupie Inwido AB. Natomiast nowa nazwa wynika z decyzji szwedzkiego zarządu, który stwierdził, że dobrym krokiem jest powrót lokalnych producentów do swoich dawnych, ale dobrze znanych nazw.  Działania te podjęto nie tylko w Polsce, ale także w pozostałych spółkach należących do Inwido AB w innych krajach.

Sokółka zatem już pod swoją nową-starą nazwą, nadal pod postacią dwóch podmiotów, produkuje do dwóch odbiorców. Jest to sprzedaż do firm wewnątrz grupy Inwido AB – tu wzrosty przychodów rosną dynamicznie i z I półrocza są dwucyfrowe, a także do klientów zewnętrznych. Jeśli chodzi o poziom sprzedaży na zewnątrz, to w I półroczu jest on podobny, jak w roku ubiegłym. Natomiast w 2018 Inwido Polska (obecnie Sokółka Okna i Drzwi) podliczyło, że sprzedaż wzrosła o 10,5 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1