Śląska Fabryka Okien KNS z rekordem i nowym poziomem automatyzacji

Red.: |Data publikacji:

Śląska Fabryka Okien KNS zaliczyła 2021 r. do bardzo udanych pod względem sprzedaży. Firma notowała wzrost wartości przychodów, ale i wolumenu.

Zakończony właśnie rok był dla Śląskiej Fabryki Okien KNS rekordowy pod kątem sprzedaży. Firma podliczyła, że odnotowała wzrost wolumenu sprzedaży okien o ok. 15 proc. w stosunku do roku 2020. Jeśli chodzi o wartość sprzedaży, to była ona znacznie wyższa, jednak wynika ona częściowo ze wzrostu cen m.in. komponentów do produkcji. Firma podliczyła, że w 2021 roku okno podrożało średnio o 30 proc. w stosunku do 2020 r.

W 2021 r. KNS Śląska Fabryka Okien dużo inwestowała w moce produkcyjne. Firma rozbudowała i powiększyła o 100 proc. halę do produkcji okien z PCW. Producent zbudował również dwa magazyny wyrobów gotowych, a także postawił nową halę do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma inwestuje również w automatyzację.

Andrzej Woźniczka, dyrektor handlowy w Śląskiej Fabryce Okien KNS tłumaczy:

Produkcja okien z PCW będzie w pełni zautomatyzowana, zainstalowana zostanie nowa linia, specjalnie zaprojektowana dla KNS. Dzięki niej produkcja odbywać się będzie od początku do końca w pełni automatycznie. Zainstalowane będą także roboty do szklenia, a produkcja zintegrowana będzie z magazynem, który także będzie automatycznie zarządzany.

 

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1