Selena wybuduje nową fabrykę w Kazachstanie

Red.: RK |Data publikacji: 2021-10-11

Grupa Selena, która jest partnerem Ogólnopolskiego Forum Stolarki, notuje duże, 50-proc. wzrosty na rynku kazachskim. Bardzo dobra pozycja spółki i perspektywy jej dalszego rozwoju skłoniły zarząd do podjęcia decyzji o wybudowaniu w Kazachstanie swojej nowej, drugiej już fabryki.

Podczas ubiegłotygodniowego Forum Gospodarczego Polska-Kazachstan odbyła się dyskusja panelowa, w której udział wziął prezes zarządu Grupy Selena, Jacek Michalak. Jego firma jest liderem kazachskiego rynku klejów, pian i uszczelniaczy, a prowadzi tam jedną ze swoich fabryk. W minionym roku Selena zwiększyła swój udział w rynku kazachskim, a jej sprzedaż tam była o połowę wyższa niż w sezonie 2018. Także w tym roku spółce udaje się utrzymać dynamikę wzrostu, a jak poinformował prezes Michalak, postanowiono już nawet o wybudowaniu w Kazachstanie nowego zakładu produkcyjnego Seleny. Jego uruchomienie zaplanowano na rok 2024.

Jacek Michalak, prezes zarządu Grupy Selena:

Kazachstan to dla nas kluczowy rynek, w ostatnich latach jedna z dwóch gwiazd w naszym portfolio pod względem tempa rozwoju, obok Stanów Zjednoczonych. (…) Kazachstan jest bardzo dobrze położony, traktujemy ten kraj jako strategiczne miejsce do dalszej ekspansji w tej części świata. (..) Grupa Selena jest obecna na rynku kazachstańskim od 1992 roku. Zaczynaliśmy od biznesu dystrybucyjnego, głównie importując piany montażowe. W ciągu prawie 20 lat działalności w Kazachstanie wprowadziliśmy markę Tytan na pozycję jednego z liderów rynkowych w segmencie pian poliuretanowych, uszczelniaczy silikonowych i klejów montażowych. W 2016 Grupa Selena zainwestowała w fabrykę w Nur-Sułtan, produkująca obecnie kilkadziesiąt tysięcy ton klejów do glazury i materiałów do elewacji rocznie. Nasze obroty w tym kraju systematycznie rosną, zwiększamy także zatrudnienie.

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie.  W skład grupy wchodzi 35 spółek w 18 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. Na rynku polskim Selena od lat zajmuje pozycję lidera segmentu pian i silikonów. W lutym 2021 r. Grupa Selena dołączyła do prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, a już w listopadzie będzie jednym z partnerów Ogólnopolskiego Forum Stolarki.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1