Sedak stworzył szybę o szerokości 3,6 m!

Red.: MR |Data publikacji: 2020-03-28

Sedak wyprodukował właśnie taflę szklaną, której szerokość wynosi 3,6 m. Jest to, jak określa firma, milowy krok w dziedzinie produkcji szyb.

Firma Sedak poinformowała, że udało jej się wytworzyć taflę szklaną, której szerokość wnosi 3,6 m. Dzięki temu produktowi pojawia się możliwość stworzenia szyby zespolonej, której powierzchnia ma nawet 72 m2. Jest to rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w produkcji fasad.

Sedak informuje także, że na nowa szybę również mogą być nanoszone powłoki. Wówczas maksymalne wymiary szyby wynoszą 3,21 m szerokości na 19,45 m długości. Takie tafle szklane są trudne w transporcie. Firma deklaruje, że jeśli chodzi o produkty o maksymalnych wymiarach pomaga w transporcie na miejsce budowy.

Zobacz również

Inteligentne zamki Linus od YALE

Inteligentne zamki Linus od YALE

Marka YALE wprowadza wreszcie na nasz rynek inteligentny zamek Linus® Smart Lock, który pozwala na coś znacznie więcej niż tylko na zdalne zaryglowanie i odryglowanie drzwi.

Siegenia Eco Slide zyskał nowe zastosowania

Siegenia Eco Slide zyskał nowe zastosowania

Eco Slide - alternatywny system okuć do konstrukcji przesuwnych może być od teraz stosowany w znacznie szerszym zakresie.

Przezroczyste drewno dla okien przyszłości?

Przezroczyste drewno dla okien przyszłości?

Przezroczyste drewno, jak nazywają produkt autorzy badania, powstało jako efekt poszukiwań dobrze izolującego termicznie materiału. Materiał powstaje poprzez zanurzenie drewna balsowego w kąpieli utleniającej.

1