Sedak stworzył szybę o szerokości 3,6 m!

Red.: |Data publikacji:

Sedak wyprodukował właśnie taflę szklaną, której szerokość wynosi 3,6 m. Jest to, jak określa firma, milowy krok w dziedzinie produkcji szyb.

Firma Sedak poinformowała, że udało jej się wytworzyć taflę szklaną, której szerokość wnosi 3,6 m. Dzięki temu produktowi pojawia się możliwość stworzenia szyby zespolonej, której powierzchnia ma nawet 72 m2. Jest to rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w produkcji fasad.

Sedak informuje także, że na nowa szybę również mogą być nanoszone powłoki. Wówczas maksymalne wymiary szyby wynoszą 3,21 m szerokości na 19,45 m długości. Takie tafle szklane są trudne w transporcie. Firma deklaruje, że jeśli chodzi o produkty o maksymalnych wymiarach pomaga w transporcie na miejsce budowy.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1