Sedak stworzył ramkę, której nie widać

Red.: |Data publikacji:

Sedak opracował nową ramkę dystansową, która jest… szklana. To produkt, który jest transparentny, a spełnia rolę ramki dystansowej.

Nowa ramka do zespoleń szybowych została opracowana przez firmę Sedak z Gersthofen w Niemczech. Jest to producent przede wszystkim szyb specjalistycznych i o nietypowych wymiarach. Firma dostała zapytanie od biura architektonicznego ze Szwajcarii o opracowanie nowej ramki, która mogłaby być instalowana pionowo w narożach i połączeniach dwóch szyb. Ramka miałaby być transparentna.

Nowa ramka jest umieszczona wertykalnie w narożach.

Dla firmy Sedak wyzwaniem było połączenie szklanej ramki dystansowej z wewnętrznymi powierzchniami szkła. Nowy produkt nie jest niestety tak wydajny energetycznie, jak tradycyjne ramki. Choć testy wykazały, że nowe rozwiązanie zamontowane w szybie spełnia wymagania dotyczące obciążenia wiatrem czy wytrzymałości.

Sedak jednak informuje, że ramka nie pojawi się w stałej ofercie firmy. To jedynie jedna z opcji, która może zainteresować architektów. Z produktem będzie można się zapoznać podczas nadchodzących targów Bau w Monachium.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1