SCM wyda 100 mln euro na badania

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-30

SCM Group otrzymał kredyt w wysokości 50 mln euro. Pieniądze przeznaczone będą na inwestycje w badania i rozwój.

SCM Group i Europejski Bank Inwestycyjny podpisały umowę na udzielenie Grupie linii kredytowej w wysokości 50 mln euro. Kredyt, jak podaje SCM, pokryje połowę wartości inwestycji – czyli 100 mln euro. Te pieniądze firma chce wydać na badania i rozwój, a przedsięwzięcie zaplanowane jest na lata 2021-2024.

SCM chce w swoich produktach rozwijać takie technologie, dzięki którym maszyny i urządzenia staną się efektywniejsze, elastyczniejsze i prostsze w użyciu. Firma chce również przygotować rozwiązania, które spełnią oczekiwania klienta jeśli chodzi o inteligentną produkcję i ideę Industrie 4.0. To także zwrócenie uwagi na procesy produkcyjne, w których istotna rolę odgrywa zrównoważone wykorzystanie zasobów.

Siedziba SCM Group w Rimini we Włoszech.

SCM Group to producent maszyn i podzespołów do obróbki drewna, PCW, szkła czy metalu. W Polsce firma ma swój oddział w Suchym Lesie pod Poznaniem i jest liczącym się dostawcą maszyn dla firm z branży stolarki budowlanej.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1