SCM Group otrzymał kredyt w wysokości 50 mln euro. Pieniądze przeznaczone będą na inwestycje w badania i rozwój.
SCM Group i Europejski Bank Inwestycyjny podpisały umowę na udzielenie Grupie linii kredytowej w wysokości 50 mln euro. Kredyt, jak podaje SCM, pokryje połowę wartości inwestycji – czyli 100 mln euro. Te pieniądze firma chce wydać na badania i rozwój, a przedsięwzięcie zaplanowane jest na lata 2021-2024.
SCM chce w swoich produktach rozwijać takie technologie, dzięki którym maszyny i urządzenia staną się efektywniejsze, elastyczniejsze i prostsze w użyciu. Firma chce również przygotować rozwiązania, które spełnią oczekiwania klienta jeśli chodzi o inteligentną produkcję i ideę Industrie 4.0. To także zwrócenie uwagi na procesy produkcyjne, w których istotna rolę odgrywa zrównoważone wykorzystanie zasobów.

SCM Group to producent maszyn i podzespołów do obróbki drewna, PCW, szkła czy metalu. W Polsce firma ma swój oddział w Suchym Lesie pod Poznaniem i jest liczącym się dostawcą maszyn dla firm z branży stolarki budowlanej.
Tagi
Europejski Bank Inwestycyjnyinwestycjekredytmaszyny do drewnamaszyny do obrobki szkłamaszyny do PCWSCM GroupZobacz również
Czytaj styczniowe „Forum Branżowe” (1/2026)
Gościem nowego wydania miesięcznika „Forum Branżowe” (1/2026) jest Bartłomiej Baudler, dyrektor zarządzający w Primo Polska i Primo Finland.
Konkurs kalendarzy 2026 wystartował!
Wystartował coroczny konkurs kalendarzy! Do 9 lutego możecie głosować na najlepsze Waszym zdaniem kalendarze branżowe. Zachęcamy do głosowania!
Świąteczne inicjatywy firm z branży stolarki
W okresie okołoświątecznym firmy z branży stolarki otworowej pokazują, że pomoc może mieć bardzo praktyczny wymiar. Prezentujemy ich świąteczne inicjatywy.


